Na początek rekolekcje. Po półrocznej przerwie duszpasterstwa akademickie wznawiają spotkania

Po półrocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa i wakacjami duszpasterstwa akademickie wznawiają spotkania oraz planują szereg wydarzeń dla studentów warszawskich uczelni. Jednak na początek, jak co roku w październiku zapraszają na rekolekcje, które wygłoszą m.in. br. Szymon Janowski OFMCap, ks. Wojciech Węgrzyniak i o. Tomasz Gałuszka OP.

Ograniczenia w związku z pandemią koronawirusa spowodowały, że duszpasterstwa musiały zawiesić spotkania oraz odwołać zaplanowane wydarzenia, a formację kontynuować online. Po kilkumiesięcznej przerwie, wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego wznawiają działalność i proponują studentom przeróżne formy praktykowania i przeżywania wiary.

Duszpasterstwa zapraszają zarówno na spotkania modlitewne w postaci adoracji, rozważania Słowa Bożego, Mszy świętej, rekolekcji, jak również dyskusyjne, integracyjne czy warsztaty. Jednak to od studentów zależy jakie plany uda się zrealizować, ponieważ wielu z nich – z powodu zdalnego nauczania – może nie wrócić do Warszawy.

Wspólnota akademicka to – oprócz wielu proponowanych spotkań – miejsce, w którym student czuje się wysłuchany oraz może nawiązać nowe relacje. – Student jest wdzięczny za to, że poświęca mu się czas, odpowiada na trudne pytania, udziela sakramentów, przez co i ksiądz czuje się pożyteczny. Taka potrzeba towarzyszenia młodemu człowiekowi powoduje, że nie musisz nic mówić, ale wystarczy, że przy nim jesteś, wysłuchasz – mówi ks. Mateusz Milczarek, duszpasterz akademicki w kościele św. Anny.

W październiku, jak co roku duszpasterstwa akademickie Archidiecezji Warszawskiej zapraszają studentów na rekolekcje na dobry początek, których spis zamieszczamy poniżej.

 

Duszpasterstwo akademickie św. Anny

“Wrak Ewangelii – sztuka duchowej nawigacji” to temat rekolekcji na dobry początek, które w kościele akademickim św. Anny wygłosi w dniach 11-13 października br. Szymon Janowski OFMCap.

Nauki:

  • w niedzielę 11 października w czasie Mszy o godz. 19:00 i 21:00
  • w poniedziałek i wtorek 12 i 13 października w czasie Mszy o 18:30 homilia, a o godz. 19:30 główna nauka rekolekcyjna

Więcej informacji >TUTAJ

 

Duszpasterstwo akademickie “Sandał”

Rekolekcje na dobry początek w dniach 18-20 października wygłosi w kościele Najświętszego Zbawiciela ks. Wojciech Węgrzyniak.

Msze święte z nauką rekolekcyjną od niedzieli do wtorku o 20.30.

Więcej informacji >TUTAJ

 

Duszpasterstwo akademickie “Studnia”

“Ojcze, naucz nas się modlić”, to temat rekolekcji, które w kościele św. Dominika na Służewie wygłoszą w dniach 4-7 października o. Łukasz Filc OP oraz o. Łukasz Woś OP, duszpasterze akademiccy.

Msze święte z nauką rekolekcyjną:

  • w niedzielę 4 października o godz. 20:15
  • w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19:30

Więcej informacji >TUTAJ

 

Duszpasterstwo akademickie “Freta 10”

Rekolekcje pt. “Zdziwiony Chrystus” wygłosi w dniach 4-7 października o. Tomasz Gałuszka OP.

Msze święte z nauką rekolekcyjną od niedzieli 4 października do środy 7 października o godz. 19:30.

Więcej informacji >TUTAJ

 

Kościół św. Antoniego z Padwy

Rekolekcje w dniach 18-20 października wygłosi o. Leonard Bielecki, natomiast swoim świadectwem z uczestnikami podzielą się Tomasz Wolny i Szymon Reich.

Więcej informacji >TUTAJ