Nowa misja mnicha Gienka

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że Gienek Washable rozpoczyna swoją misję na stronach Archidiecezji Warszawskiej. Zapraszamy najmłodszych - choć wiemy, że fanów Gienek ma również wśród dorosłych. 

Gienek Washable to mnich, który w bardzo prosty sposób tłumaczy dzieciom, i nie tylko, o co chodzi w Ewangelii. Początkowo pojawiał się na lekcjach religii, także pomagał podczas niedzielnych Mszy świętych w parafii Dzieciątka Jezus na warszawskim Żoliborzu. Jego komentarze do niedzielnej Ewangelii zaczęły się pojawiać w internecie jesienią 2010 roku. Z czasem oprócz niedzielnych komentarzy zaczęły się pojawiać krótkie reportaże z różnych wydarzeń, w których Gienek brał udział: Święto dziękczynienia, Marsz dla Życia i Rodziny, obozy Skautów Europy. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, (wszakże wideoblogów w internecie jest bardzo dużo) gdyby nie fakt, że Gienek jest… pluszowy.

Z Gienkiem od samego początku współpracuje ks. Piotr Narkiewicz. Jest on księdzem naszej Archidiecezji. W 2008 roku ukończył Archidiecezjalne Seminarium Misyjne “Redemptoris Mater” w Warszawie, następnie przez 4 lata był wikariuszem parafii Dzieciątka Jezus na Żoliborzu, a od 2012 roku jest wikariuszem w polonijnej parafii św. Izydora w Riverhead koło Nowego Jorku.

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że Gienek Washable rozpoczyna swoją misję również na stronach Archidiecezji Warszawskiej. Co tydzień w sekcji “Moja niedziela” video-komentarz do niedzielnej ewangelii. Zapraszamy najmłodszych – choć wiemy, że fanów Gienek ma również wśród dorosłych.