Patriarcha Konstantynopola odwiedził Dom Arcybiskupów Warszawskich. Spotkał się też z uchodźcami

We wtorek 29 marca do Domu Arcybiskupów Warszawskich przybył prawosławny patriarcha Konstantynopola Bartłomiej I. Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz powitał gości • W programie wizyty patriarchy znalazło się też spotkanie z uchodźcami z Ukrainy, przebywającymi w Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym na Bielanach

“W Domu Arcybiskupów Warszawskich odbyło się spotkanie z ekumenicznym patriarchą Konstantynopola Bartłomiejem I. Przybyłych gości powitał kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. Następnie miała miejsce prywatna rozmowa, bez udziału mediów, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego z patriarchą Bartłomiejem”

 

fot. Anna Wojtas

Po spotkaniu z uchodźcami ukraińskimi, którzy znaleźli schronienie w Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym w Warszawie na Bielanach patriarcha Bartłomiej powiedział:

Podczas mojego pobytu tutaj uświadomiłem sobie z całą intensywnością, że czasami jest miejsce tylko na łzy. Czasami jedyną właściwą reakcją jest milczenie. Czasami możemy jedynie dzielić moc dotyku, pocieszenia, bycia obok kogoś.

Prawosławny hierarcha prosił Polaków, aby nigdy nie zapomnieli łez, twarzy i udręki  braci i sióstr z Ukrainy. – Wasza solidarność z nimi ­– prawdziwy dar niebios – jest jedyną rzeczą, która może pokonać zło i ciemność na świecie” – podkreślił patriarcha Konstantynopola.

 

Przeczytaj też: “Coraz lepiej odnajdują się w nowej rzeczywistości”. Co słychać u uchodźców na Bielanach?

awo/archwwa.pl/BP KEP