Ruszaj, strono! Ruszaj, wiaro!

Startuje nowy serwis Archidiecezji Warszawskiej. Nowy, bardziej nowoczesny, inaczej uporządkowany. Pewnie wielu z Was, przyzwyczajonym do dotychczasowej strony, jakiś czas zajmie, zanim w tej nowej się odnajdziecie. Ale nie ma treści z poprzedniej strony, które nie znalazłyby się na nowej. Możecie mieć co najwyżej początkowe trudności z odnalezieniem tego, co na starej stronie odnajdywaliście z łatwością. Albo coś jeszcze nam umknęło – a wtedy zgłaszajcie.

Przyszedł czas na zmiany. Jakie to zmiany? Chcieliśmy strony mniej instytucjonalnej, bardziej ewangelizacyjnej. Mniej “kurialnej”, bardziej archidiecezjalnej. Aczkolwiek, powtarzamy, wszystko, co było tam, jest i tu.

Dla ułatwienia nawigacji, uprościliśmy menu. Było to możliwe, bo stworzyliśmy trzy różne wersje: dla wiernych, dla księży i dla dziennikarzy. Każda z tych trzech grup odbiorców szukała na stronach czegoś innego. Każda z sekcji jest otwarta, więc choćby z ciekawości i tak wszędzie możecie zajrzeć.

Taka struktura strony to efekt pracy wielu ludzi, konsultacji z grafikami, rozmów z użytkownikami. Pytaliśmy księży, czego szukają na stronie, co jest dla nich najważniejsze i czy nowy układ im odpowiada. Pytaliśmy o to wiernych, pytaliśmy dziennikarzy. I chyba udało się stworzyć serwis przejrzysty, intuicyjny, a jednak bogaty.

Strona będzie żywsza. Nie tylko więcej artykułów, ale też materiały audio i video. Przygotowaliśmy serwis liturgiczny pomagający w dobrym przeżyciu niedzieli. Równolegle, będziemy prowadzić profile – a tak naprawdę już je prowadzimy – na facebooku i twitterze.

Ale najważniejsze jest to, że chcemy wyrywać Was ze świata on-line i zapraszać do kościołów, na spotkania, katechezy, wykłady. Chcemy pokazać bogactwo życia Kościoła w Archidiecezji Warszawskiej, w parafiach, na uczelniach, w kościołach, w Warszawie, jak i w Grójcu, w Izabelinie i Piasecznie. Zrobiliśmy dużo, by nadchodzące wydarzenia były jak najbardziej przejrzyście prezentowane. Zrobimy jeszcze więcej, bo to dopiero połowa tego, co zaplanowaliśmy. Wkrótce możecie się spodziewać jeszcze lepszego serwisu, bo strona, choć właśnie uruchomiona, ciągle jest w budowie.

Przez ostanie miesiące nad stroną pracował – i pracuje wciąż jeszcze – sztab ludzi. Krzysztof Bajan, Kamil Szumotalski, Dorota Miecznikowska-Perzyna, Marta Dudek, ks. Przemysław Śliwiński. Pomagała nam i służyła radą ekipa www.stacja7.pl, patronował wszystkiemu kard. Kazimierz Nycz.

Prosimy Was o jedno: zgłaszajcie uwagi. Mogą pojawić się błędy, których jeszcze nie wyłapaliśmy (choć strona testowo istnieje od wakacji). A Wasze pomysły mogą jeszcze bardziej nasz serwis wzbogacić.

Zatem, start. Ruszaj, wiaro!