“W drodze raduje się dusza”. Pielgrzymka rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej w Powsinie

W przededniu odpustu parafialnego, 21 września, wierni z parafii bł. Władysława z Gielniowa pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej w Powsinie • W taki sposób zacieśniamy wspólnotę parafialną, w taki sposób budujemy Kościół - mówi ks. Kamil Falkowski

Pielgrzymka rozpoczęła się od krótkiej adoracji Najświętszego Sakramentu, którą poprowadziła “Winnica Pana” – grupa Odnowy w Duchu Świętym z parafii bł. Władysława z Gielniowa. – Prosiliśmy o hojne owoce Ducha Świętego na nowy rok szkolny dla wszystkich grup duszpasterskich – mówią uczestnicy.

Szlak pielgrzymi “wiódł przez ścieżki zdrowia, na których mijaliśmy biegających co sobotę mieszkańców Ursynowa, park, Las Kabacki i szkołę sióstr niepokalanek”. – Jesteśmy trochę jak te puste dzbany, które muszą wypełnić się miłością Jezusa, o ile chcemy wydawać owoce chrześcijańskiego życia – mówił ks. Kamil Falkowski, wikariusz parafii, w katechezie podczas postoju u sióstr niepokalanek.

O oprawę muzyczną zadbała Winnica Pana razem ze swoim opiekunem ks. Marcinem Wiśniewskim. – Podczas modlitwy różańcowej zawierzyliśmy opiece Maryi wszystkich mieszkańców naszej Parafii – księży, świeckich, rodziny, dzieciaki i młodzież oraz osoby samotne – mówi jedna z uczestniczek pielgrzymki. – Miło widzieć radość na twarzach parafian – dodaje jeden z duszpasterzy.

Na polanie w Lesie Kabackim poszczególne grupy i wspólnoty mogły się krótko zaprezentować i opowiedzieć o swoim charyzmacie. Wśród nich znalazły się: Kościół Domowy, “Winnica Pana”, wspólnota Chrześcijańskich Mam, szafarze i służba liturgiczna dorosłych, Wspólnota Akademicka.

– Chcielibyśmy, aby tradycją stała się pielgrzymka organizowana dzień przed odpustem, w której biorą udział mieszkańcy naszej parafii – mówi ks. Kamil Falkowski. – W taki sposób zacieśniamy wspólnotę parafialną, w taki sposób budujemy Kościół – dodaje.

Kościół wspomina bł. Władysława z Gielniowa, patrona Warszawy, co roku 25 września.

 

Autorem filmu jest Andrzej Wiktor