Dom Rekolekcyjno-Formacyjny na Bielanach

O miejscu

Znajduje się na terenie rezerwatu przyrody – Lasku Bielańskiego, nad brzegiem Wisły, w bliskim sąsiedztwie zabytkowego kościoła oraz kompleksu szkół – Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, gimnazjum i liceum archidiecezjalnego. Posiada 130 miejsc noclegowych w pokojach jedno-, dwu-, trzy-, cztero- i wieloosobowych, stołówkę (refektarz) – na 130 osób, halę sportową, salę telewizyjną, salę teatralno-konferencyjną na 300 osób, kaplicę i oratorium oraz kompleks boisk sportowych.
Na terenie domu znajduje się strzeżony parking samochodowy na około 40 miejsc.

Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza święta

W Wielki Wtorek, 7 kwietnia o godz. 15.00 stypendyści, absolwenci i darczyńcy Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" połączą się duchowo w modlitwie. O godz. 15.00 odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego i wezmą udział - online - we Mszy św. sprawowanej przez ich duszpasterzy w Warszawie. Transmisja na You Tube Archidiecezji Warszawskiej.

Wystawa o św. Maksymilianie Kolbe

Do 3 sierpnia w Galerii Krużganek Katolickiego Centrum Kultury Dobre Miejsce w Warszawie można oglądać wystawę przygotowaną przez białostocki IPN „Ojciec Maksymilian Maria Kolbe (1894–1941)”.