Multimedia

Duchowość dla Warszawy: “Dogadać się z nastolatkiem – czyli czego potrzebuje Twoje dziecko?”

Wykład otwarty – również tym razem online wygłosili: dr Agnieszka Kozak, psycholog, psychoterapeuta, nauczyciel akademicki oraz o. Czesław Wasilewski SJ, duszpasterz młodzieży, katecheta, rekolekcjonista • Cykl “Duchowość dla Warszawy” organizuje Akademia Katolicka w Warszawie (dawny Papieski Wydział Teologiczny)

“Dobry pasterz, patriarcha całej Woli”. Pożegnaliśmy ks. prałata Józefa Łazickiego

Pierwszy proboszcz parafii Dobrego Pasterza na Ulrychowie i budowniczy kościoła został dziś pochowany przy tej świątyni • Mszy pogrzebowej, która była dziękczynieniem za życie ks. Józefa Łazickiego przewodniczył kard. Kazimierz Nycz

Modlitwa o pokój. W rocznicę międzyreligijnego spotkania w Asyżu

Kard. Kazimierz Nycz nagrał swoje przesłanie i modlitwę Psalmem 62 w języku łacińskim w związku z przypadającą 27 października rocznicą spotkania międzyreligijnego w Asyżu • W Warszawie co roku odbywa się modlitwa o pokój z udziałem przedstawicieli różnych wyznań i religii. W tym roku, ze względu na epidemię, nie było możliwe to spotkanie

580 lat temu powstała parafia Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Lesznie

Parafia w Lesznie została erygowana w XV wieku, a pierwsze wzmianki o jej proboszczach pochodzą z 1440 roku. Obecny murowany kościół w stylu neogotyckim został zbudowany w latach 1894-1898, a konsekrował go arcybiskup Wincenty Popiel 6 lipca 1902 roku. W niedzielę 21 czerwca kard. Kazimierz Nycz przewodniczył Mszy świętej z okazji 580-lecia istnienia parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Lesznie.

Transmisja Mszy świętej – 17 maja 2020

W niedzielę 17 maja o godz. 11.00 zostanie przeprowadzona transmisja Mszy świętej z kościoła seminaryjnego pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa w Warszawie. W świątyni może być obecnych 80 osób

Uroczystości ku czci św. Andrzeja Boboli

“Za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli będziemy modlić się o ustanie pandemii”. Głównym obchodom ku czci patrona Polski i metropolii warszawskiej będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz w sobotę 16 maja w sanktuarium św. Andrzeja Boboli na Mokotowie

Transmisja Mszy świętej – 3 maja 2020, g.18:30

Codziennie wieczorna Msza św. sprawowana o godz. 18.30 w kościele seminaryjnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa w Warszawie będzie transmitowana w mediach Archidiecezji Warszawskiej. To odpowiedź na potrzeby wiernych, którzy z powodu zagrożenia zakażeniem koronawirusem pozostają w domach.

Transmisja Mszy świętej – 18 kwietnia 2020

Adoracja i Różaniec – 17 kwietnia 2020

Adoracja Najświętszego Sakramentu a następnie modlitwa różańcowa. O godz. 20.00 z kościoła seminaryjnego zostanie przeprowadzona transmisja online. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę

Transmisja Mszy świętej – 17 kwietnia 2020