Nabożeństwo majowe i Msza św. w 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II dla stypentystów FDNT

Eucharystii będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski a zarazem przewodniczący Rady Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Msza św. rozpocznie się 18 maja o godz. 20.30 w kaplicy Domu Rekolekcyjno-Formacyjnego na Bielanach przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie. Poprzedzi ją nabożeństwo majowe o godz. 20.00.

– Setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II to dobra okazja, by wyrazić jedność naszej wspólnoty – podkreśla ks. Paweł Walkiewicz. Jan Paweł II jest patronem Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia” założonej w 1999 roku po papieskiej pielgrzymce do Ojczyzny.

W dniu jego setnych urodzin Mszę św. wraz z metropolitą warszawskim będą koncelebrowali księża z zarządu Fundacji: ks. Dariusz Kowalczyk i ks. Paweł Walkiewicz. Obecny będzie też wiceprzewodniczący Marek Zdrojewski, pracownicy biura Fundacji oraz stypendyści z warszawskiej wspólnoty. Zaproszeni zostali także rodzice stypendystów.

Uczestnicy Eucharystii będą duchowo jednoczyć się także z darczyńcami i całym środowiskiem związanym z Fundacją “Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Modlitewne spotkanie zakończy wspólne odśpiewanie “Barki” o godz. 21.37.

Obecnie warszawska wspólnota stypendystów Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia” skupia ok. 150 studentów i kilkudziesięciu licealistów. W kaplicy będzie mogło uczestniczyć we Mszy św. jedynie 20 osób, dlatego  Msza święta będzie transmitowana na kanale You Tube Archidiecezji Warszawskiej.