Uroczystości ku czci św. Stanisława Papczyńskiego

Uroczysta Msza święta o godz. 12:00 będzie sprawowana ku czci św. ojca Stanisława Papczyńskiego w intencjach pielgrzymów, przyjaciół i dobrodziejów Sanktuarium w Górze Kalwarii na Mariankach

W niedzielę 23 maja o godz. 11:00 w Wieczerniku na Mariankach rozpoczną się doroczne uroczystości ku czci świętego ojca Stanisława Papczyńskiego, których najważniejszym punktem będzie Eucharystia sprawowana przy ołtarzu polowym o godz. 12:00. Uroczystości będą transmitowane przez Internet.

W tym roku centralne uroczystości ku czci św. Stanisława będą odbywały się przy ołtarzu polowym za Wieczernikiem. W związku z tym grono wiernych uczestniczących w uroczystościach będzie mogło być szersze. Zgodnie z najnowszymi rządowymi rozporządzeniami od 15 maja zniesiony został obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu, jedynym wymogiem w parku wokół Wieczernika będzie zachowanie odpowiedniego dystansu (1,5m) od innych uczestników uroczystości. Po Mszy świętej odbędzie się także agapa (z tradycyjną grochówką i ciastami z Galerii Wypieków Lubaszka).

Program uroczystości w Sanktuarium:

Niedziela, 23 maja

godz. 11:00 – Świadectwa kleryków mariańskich. Seminarzyści podzielą się świadectwem ze swego życia i opowiedzą o kulcie św. Stanisława w różnych częściach świata

godz. 12:00 – Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. dr. Tomasza Nowaczka, przełożonego Prowincji Polskiej Zgromadzenia Księży Marianów. Homilię wygłosi znany rekolekcjonista ks. dr Wojciech Rzepa, stowarzyszony ze Zgromadzeniem Księży Marianów.

Po Mszy świętej możliwość otrzymania indywidualnego błogosławieństwa relikwiami św. Stanisława oraz uroczysta agapa (z tradycyjną grochówką i ciastami z Galerii Wypieków Lubaszka).

Liturgiczne wspomnienie św. ojca Stanisława Papczyńskiego jest obchodzone w dniu 18 maja. Jednak zgodnie z długą tradycją na Mariankach uroczysta celebracja tego święta jest zawsze przenoszona na niedzielę następującą po tym dniu. W tym roku to niedziela 23 maja.