“Zawierzajcie siebie Chrystusowi”. Papież do uczestników Lednicy

Uczestnicy spotkania lednickiego wysłuchali słów papieża Franciszka, które skierował do nich podczas środowej audiencji generalnej. – Dziękujcie Bogu za dar Ducha Świętego, który ożywia w was entuzjazm wiary – mówił do młodych Ojciec Święty. Zamieszczamy pełen tekst jego przemówienia.

Watykan bez przypadków COVID-19. Wyzdrowiał ostatni zarażony

Dziś rano ostatnia osoba, która w minionych tygodniach była zarażona wirusem COVID-19 uzyskała wynik negatywny. Wśród pracowników Stolicy Apostolskiej i Państwa Watykańskiego od dnia dzisiejszego nie ma żadnej osoby z wynikiem pozytywnym badań na obecność koronawirusa – przekazał rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.

Koronawirus u redemptorystów. 7 wspólnot i 134 zakonników na kwarantannie

Kwarantanną zostało objętych już siedem wspólnot polskich redemptorystów. Niektóre ośrodki duszpasterskie zgromadzenia zostały, ze względu na bezpieczeństwo wiernych, zamknięte. Służby sanitarne we współpracy z zakonnikami wyjaśniają możliwe drogi zakażenia koronawirusem. Najnowsze informacje przedstawił w oświadczeniu o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR, rzecznik prasowy Prowincji Warszawskiej Redemptorystów.

“Samochodowe” Msze święte w Portugalii

Portugalska parafia w Alcanede zaprasza na Msze św., podczas których wierni pozostają wewnątrz samochodów, jakimi przybyli na położony w pobliżu kościoła plac. Jak wyjaśnił miejscowy proboszcz, inicjatywa „samochodowych” Eucharystii narodziła się wraz z usuwaniem restrykcji dotyczących epidemii koronawirusa.

7 czerwca obchodzimy XIII Święto Dziękczynienia

W pierwszą niedzielę czerwca w Świątyni Opatrzności Bożej i w całej Polsce obchodzimy XIII Święto Dziękczynienia. W tym roku odbywa się ono pod hasłem: „Dziękujemy i zawierzamy Bożej Opatrzności obecny czas Kościoła i świata”

Na Jasnej Górze montowana jest wystawa o Prymasie Wyszyńskim

Na Jasnej Górze, od strony Bramy Papieskiej, trwają prace przy montażu nowej wystawy. Ekspozycja poświęcona życiu i dziedzictwu Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego nosi tytuł „Per Mariam Soli Deo” i będzie otwarta 13 czerwca.

Irlandia Północna sprzeciwiła się legalizacji aborcji osób niepełnosprawnych

Zgromadzenie Irlandii Północnej przyjęło poprawkę sprzeciwiającą się legalizacji aborcji narzuconej jej przez władze w Londynie. Determinującą rolę odegrało zaangażowanie 24-letniej Heidi Crowter, urodzonej z Zespołem Downa. Napisała ona list do parlamentarzystów, w którym przekonywała, że wprowadzona przez brytyjskie władze ustawa aborcyjna jest jawnym aktem dyskryminacji osób niepełnosprawnych, takich jak ona.

Jutro otwarcie kaplicy relikwii bł. ks. Jerzego w “jego” kościele na Żoliborzu

Z okazji 10. rocznicy beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu zostanie zainstalowana gablota z przedmiotami, które miał ze sobą ks. Jerzy w dniu swojej męczeńskiej śmierci. Wydarzenie odbędzie się 6 czerwca o godz. 11.00 w kaplicy relikwii, która tego dnia zostanie ponownie otwarta dla wiernych.

Bp Grzegorz Suchodolski: Pierwsze kroki kieruję na Jasną Górę

Nowo wyświęcony na biskupa bp Grzegorz Suchodolski przyjechał dziś na Jasną Górę, aby tu przeżyć “swoją biskupią prymicję”. – Chcę zawierzyć Matce Bożej wszystkich, z którymi do tej pory szedłem i tych, którzy będą mi powierzeni – powiedział.

Order Orła Białego dla franciszkanina śp. o. Łucjana Królikowskiego

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda 4 czerwca nadał najwyższe odznaczenie państwowe – Order Orła Białego, niezłomnemu franciszkaninowi śp. o. Łucjanowi Królikowskiemu.