Wiadomości

Campus Misericordiae 5 lat później. Modlitwa, koncerty i pamiątkowy mural młodych czuwających z Papieżem

Nie kończą się wydarzenia związane z 5. rocznicą Światowych Dni Młodzieży w Polsce. W Brzegach, na Campus Misericordiae odbędzie się 3-dniowe świętowanie. Powstaje tam także Dom Młodych, na którego elewacji pojawi się mural upamiętniający czuwanie z Papieżem.

Symbole ŚDM w Polsce. Znamy plan peregrynacji

Polska będzie jednym z niewielu krajów, w którym przed ŚDM Lizbona 2023 r pojawią się Krzyż i Ikona Matki Bożej Wybawicielki Ludu Rzymskiego. Symbole ŚDM przemierzą Polskę, dosłownie, od Tatr aż do morza.

Stuletnia kapsuła czasu znaleziona w płockiej katedrze. W środku unikalne dokumenty

Pergaminowe karty po polsku i łacińsku, dokumentujące remont z początku XX wieku, odnaleziono podczas prac remontowych na dachu bazyliki katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Płocku. Dokumenty umieszczono w tzw. kapsule czasu. Dziś są cennym świadectwem o osobach, które ponad sto lat temu zajmowały się pracami restauracyjnymi w najważniejszej świątyni w Płocku i diecezji.

Artysta z Niemiec w godzinie „W” przerwie swój koncert, żeby uczcić Powstańców Warszawskich

Artysta z Niemiec Martin Bernreuther, który wystąpi w niedzielę 1 sierpnia z recitalem organowym w warszawskiej archikatedrze św. Jana, zapowiedział, że przerwie swój koncert o godzinie 17.00, aby w godzinie “W” uczcić pamięć Powstańców Warszawskich.

Tragedia na Morzu Śródziemnym. Zginęło 57 migrantów

Poniedziałkowy poranek przyniósł kolejną katastrofę migracyjną. Jak podaje Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji (IOM), u wybrzeży Libii podczas nocnej próby przeprawy do Europy zginęło 57 osób, w tym około 20 kobiet oraz dwoje dzieci.

Pielgrzymi zjeżdżają do Madrytu, żeby zobaczyć cud krwi św. Pantaleona

Do klasztoru Wcielenia w Madrycie od wczoraj przybywają wierni z różnych regionów kraju. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Pantaleona i dokonuje się tzw. cud krwi, który wierni mogą obserwować bezpośrednio na ekranach.

Nowy wywiad z Benedyktem XVI. „Tylko wiara wyzwala człowieka z ograniczeń”

O swojej drodze kapłańskiej i doświadczeniach duszpasterskich opowiedział papież-senior Benedykt XVI w wywiadzie udzielonym pisemnie Tobiasowi Winstelowi z okazji 70. rocznicy swoich święceń kapłańskich, a który ukazał się na łamach niemieckiego miesięcznika katolickiego „Herder Korrespondenz”.

Franciszek: głód na świecie jest zbrodnią przeciwko prawom człowieka

Według najnowszych danych ONZ, co dziesiąta osoba na świecie cierpi z powodu głodu lub niedożywienia. “Głód na świecie jest zbrodnią przeciwko prawom człowieka” – napisał papież Franciszek w przesłaniu do sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa.

Islamiści zamordowali go w czasie mszy. 5. rocznica śmierci ks. Hamela

Mija 5 lat od męczeńskiej śmierci ks. Jacquesa Hamela, którego w czasie porannej mszy zamordowali islamscy fundamentaliści. Grób kapłana to miejsce pielgrzymek nie tylko francuskich księży i seminarzystów, ale również całych rodzin. „Przykład życia tego prostego kapłana przemawia z coraz większą siłą” – mówi abp Dominique Lebrun.

Poznań: Piknik u Ignacego. Jezuici zapraszają na świętowanie

W jubileuszowym roku ignacjańskim jezuici z Poznania zapraszają na Piknik u Ignacego. Uroczyste świętowanie już 1 sierpnia – nazajutrz po wspomnieniu założyciela Towarzystwa Jezusowego.