Wiadomości

Była księżniczką i przeoryszą dominikanek. Otwarto proces beatyfikacyjny Eufemii

Od 600 lat Eufemia, księżniczka z rodu Piastów, a później przeorysza dominikanek, jest otaczana kultem przez mieszkańców Raciborza. W niedzielę w tym mieście biskup opolski Andrzej Czaja otworzył jej proces beatyfikacyjny na szczeblu diecezjalnym.

Kradzież relikwii św. Jana Pawła II z bazyliki we Francji

Z bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezusa w Paray-le-Monial w weekend 8 i 9 stycznia skradziono relikwię św. Jana Pawła II, która znajdowała się w kaplicy św. Błażeja. Śledztwo w tej sprawie jest w toku.

Bp Włodarczyk do doradców życia rodzinnego: podziwiam was, że idziecie pod prąd

“Podziwiam was, że idziecie pod prąd. W czasach, w których pojawiły się nurty i ideologie, uderzające w powołanie do małżeństwa i rodziny” – mówił bp Krzysztof Włodarczyk podczas spotkania z doradcami życia rodzinnego w Bydgoszczy.

Kraków: paulini zainaugurowali 550-lecie obecności na Skałce

Uroczystością odpustu św. Pawła Pustelnika i NMP Królowej Pustelników paulini z krakowskiego klasztoru na Skałce zainaugurowali obchody 550-lecia nieprzerwanej obecności w tym miejscu. Mszy św. przewodniczył nowy opat cystersów w Mogile, o. Adrian Mróz.

“Moje myśli nie są myślami waszymi”. Dziś obchody 25. Dnia Judaizmu

Modlitwa chrześcijan i Żydów, wspólne nabożeństwo biblijne oraz podsumowanie 25-letniej historii Dnia Judaizmu to główne punkty Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Hasłem jubileuszowego wydarzenia są słowa “Moje myśli nie są myślami waszymi” zaczerpnięte z Księgi Izajasza (Iz 55,8). Centralne obchody odbędą się dziś w Poznaniu.

Franciszek: Jesteśmy pielgrzymami na drodze do pełnej jedności

“Jesteśmy pielgrzymami na drodze ku pełnej jedności, a tym bardziej zbliżamy się do naszego celu, im bardziej trzymamy wzrok utkwiony w Jezusie”. Papież zachęcił do ofiarowania swych cierpień w intencji jedności chrześcijan podczas modlitwy „Anioł Pański”.

Bp Markowski na Dzień Judaizmu: tracąc kontakt z religią żydowską odcinamy swoje korzenie

“Tracąc kontakt z religią żydowską odcinamy swoje korzenie” – podkreślił przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem Konferencji Episkopatu Polski bp Rafał Markowski w specjalnym Słowie na 25. Dzień Judaizmu.

Franciszek: Bóg lubi wychodzić naprzeciw potrzebom zwykłych ludzi

„Spróbujmy dzisiaj poszperać w naszych wspomnieniach w poszukiwaniu znaków, które Pan uczynił w naszym życiu, aby nam okazać, że nas miłuje” – zachęcił papież Franciszek w swoim rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”.

Bp Wiesław Lechowicz mianowany nowym biskupem polowym

Papież Franciszek mianował bp. Wiesława Lechowicza biskupem polowym Wojska Polskiego – poinformowało dziś Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. 59-letni biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej od ponad 10 lat pełni funkcję delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

“Pawełki” na Jasnej Górze. Dziś paulini wspominają patriarchę Zakonu

Paulini od ponad 800 lat działają w służbie Kościoła. Dziś „biali mnisi” przeżywają święto patronalne – uroczystość św. Pawła Pierwszego Pustelnika, który jest ich patriarchą, a więc szczególnym patronem i opiekunem. Paulini celebrować będą w Kaplicy Matki Bożej wspólnotową Mszę św. z odnowieniem ślubów czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Zawierzą się także Najświętszej Maryi Pannie Królowej Pustelników.