Jak obchodzić Niedzielę Słowa Bożego? Rady Watykanu

„Poprzez teksty biblijne odczytywane podczas liturgii, to sam Bóg mówi do swojego ludu i sam Chrystus głosi swoją Ewangelię” – czytamy w nocie Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce w tym roku w formie online

Pod hasłem „Chrześcijanie i muzułmanie: wspólnie chroniąc miejsca kultu”, 26 stycznia obchodzony będzie XXI Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Podczas centralnych obchodów, które w tym roku odbędą się online, przedstawiciele obydwu religii czytać będą Biblię i Koran, modlić się i dyskutować. Inicjatywa polskiego Episkopatu o ustanowieniu Dnia Islamu jest pionierską w skali światowej.

Paulini zakończyli swój rok jubileuszowy

Uroczyste zakończenie Paulińskiego Roku Jubileuszowego w 750. rocznicę śmierci ich założyciela odbyło się dziś na Jasnej Górze. Jubileusz był okazją do duchowego „powrotu do źródeł”, promocji paulińskiego stylu życia i duchowości. Choć z powodu pandemii wiele zaplanowanych wydarzeń ograniczono, to jednak na nowo, ukazany został bł. Euzebiusz, pierwszy spośród paulinów.

Franciszek napisał list do Joe Bidena. Zapewnił go o modlitwie

Na konieczność troski o powszechne dobro wspólne zwrócił uwagę Ojciec Święty Franciszek w swoim przesłaniu do nowego prezydenta USA, Josepha R. Bidena.

W Watykanie zaszczepiono 25 bezdomnych. Kolejni w kolejce

W auli Pawła VI w Watykanie rozpoczęto szczepienie bezdomnych przeciwko koronawirusowi. W środę pierwszą dawkę przyjęło 25 osób.

Franciszek apeluje o świat bez broni jądrowej

Na zakończenie audiencji ogólnej Ojciec Święty przypomniał, że w piątek 22 stycznia wejdzie w życie Traktat o zakazie broni jądrowej i wezwał państwa a także poszczególne osoby do podejmowania stanowczych działań na rzecz świata bez broni jądrowej.

W tym roku nie będzie wspólnych rekolekcji Kurii Rzymskiej

Zważywszy na ciągły stan zagrożenia zdrowia, w tym roku nie będzie możliwe przeżywanie rekolekcji Kurii Rzymskiej we wspólnocie w Casa Divin Maestro w Ariccii – informuje biuro prasowe Stolicy Apostolskiej.

Zaczęły się szczepienia przeciw COVID-19 bezdomnych w Watykanie

25 bezdomnych przyjęło we środę w Watykanie pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 – poinformował dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.

Polacy lepiej oceniają działalność Kościoła. Nowy sondaż

W porównaniu z badaniem sprzed miesiąca poprawił się społeczny odbiór działalności Kościoła katolickiego. Dobrze jest on oceniany przez 46% Polaków, źle przez 42%, w grudniu było to odpowiednio 41 i 47% – wynika z najnowszego sondażu CBOS na temat oceny działania różnych instytucji w Polsce.

Franciszek: chrześcijanie innych wyznań, z ich tradycjami, z ich historią, są darami Boga

„Chrześcijanie innych wyznań, z ich tradycjami, z ich historią, są darami Boga, są darami obecnymi na terenach naszych wspólnot diecezjalnych i parafialnych. Zacznijmy się za nich modlić, a jeśli to możliwe, to wraz z nimi” – zachęcił Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. W swojej katechezie papież nawiązał do obchodzonego właśnie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.