Franciszek: prośmy Jezusa o siłę, abyśmy byli tacy jak On

“Prośmy więc Jezusa o siłę, abyśmy byli tacy jak On, abyśmy szli za Nim ze stanowczym postanowieniem. Abyśmy nie byli mściwymi i nietolerancyjnymi, kiedy pojawiają się trudności, kiedy poświęcamy się dla dobra, a inni tego nie rozumieją” – zachęcił papież w rozważaniu przed dzisiejszą modlitwą Anioł Pański w Watykanie.

Kolejne spotkanie papieża z rodzinami ponownie w Rzymie. Odbędzie się w ramach Jubileuszu Roku 2025

Kolejną okazją do spotkania papieża z rodzinami z całego świata będzie Jubileusz Roku 2025 – poinformował prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia na zakończenie dzisiejszej Mszy św. na Placu św. Piotra, kard. Kevin Farrell. Z kolei XI Światowe Spotkanie Rodzin odbędzie się w 2028 r., choć nie jest jeszcze podane jego miejsce.

Papież: rodzina to pierwsze miejsce, w którym człowiek uczy się kochać

“Rodzina jest miejscem spotkania, dzielenia się, wychodzenia ze swoich ograniczeń, aby przyjąć drugiego człowieka i być blisko niego. Jest to pierwsze miejsce, w którym człowiek uczy się kochać” – powiedział papież Franciszek w czasie mszy św. sprawowanej w ramach X Światowego Spotkania Rodzin.

Bp Muskus: wszyscy dzielimy odpowiedzialność za ludzi, którzy nie czują się w Kościele jak w domu

“Każdy z nas dzieli odpowiedzialność za ludzi, którzy nie czują się w Kościele jak w domu, a ich więź ze wspólnotą została zerwana czy nadwyrężona” – mówił bp Damian Muskus OFM wczoraj w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Hierarcha przewodniczył Mszy św. odpustowej w parafii NSPJ w Krakowie.

Abp Gądecki: w wakacje pamiętajmy o modlitwie i niedzielnej Eucharystii

“Niech rozpoczynający się czas wakacji będzie okazją do wypoczynku dla ciała i ducha. Pamiętajmy o modlitwie i niedzielnej Eucharystii” – powiedział przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki z okazji zakończenia roku szkolnego i rozpoczynających się wakacji.

Abp Galbas: biskup, ksiądz i diakon, który koncentruje uwagę innych tylko na sobie nie będzie szczęśliwy

Arcybiskup koadiutor archidiecezji katowickiej Adrian Galbas udzielił święceń diakonatu stałego Krzysztofowi Jamrozowi. “Służmy Chrystusowi, a nie wysługujmy się Chrystusem” – mówił abp Galbas w kościele Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Mysłowicach.

Watykan udostępnia dokumentację z czasów Piusa XII, m.in. petycje Żydów z czasów II wojny światowej

Na prośbę Ojca Świętego Franciszka, od czerwca 2022 r. Archiwum Historyczne Sekretariatu Stanu – Sekcja ds. Stosunków z Państwami i Organizacjami Międzynarodowymi (ASRS) udostępnia na swojej stronie internetowej wirtualną reprodukcję całej serii archiwalnej – poinformowała Stolica Apostolska. Seria archiwalna składa się łącznie ze 170 tomów, co w formie cyfrowej odpowiada prawie 40 000 plików.

Drugi dzień X Światowego Spotkania Rodzin: Kościół synodalny i troszczący się o młodych małżonków

O tym, w jaki sposób budować wspólnoty bardziej synodalne i bliskie wyzwaniom współczesnych młodych rodzin rozmawiali w Watykanie uczestnicy X Światowego Spotkania Rodzin.

Papież spotkał się z komisją ds. dialogu teologicznego. “Kolejny krok do pełnej komunii kościelnej”

Papież Franciszek przyjął wczoraj na audiencji członków międzynarodowej komisji mieszanej ds. dialogu teologicznego między Kościołem katolickim a Wschodnimi Kościołami Prawosławnymi. Kolejne spotkanie tego gremium poświęcone było pracom nad dokumentem na temat sakramentów. „Ten tekst, który wkrótce ujrzy światło dzienne, świadczy o istnieniu szerokiego konsensusu i może oznaczać kolejny krok do pełnej komunii” – powiedział Ojciec Święty.

Jest program pielgrzymki papieża do Kanady. Jak będzie przebiegać?

Edmonton, Maskwacis, Lac Ste. Anne, Québec, Sainte Anne de Beaupré i Iqaluit – taka jest trasa wizyty apostolskiej papieża Franciszka do Kanady.