O pojednanie i poszanowanie życia. Biskupi apelują o modlitwę

W obliczu wydarzeń związanych z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego oraz narastających niepokojów społecznych polscy biskupi proszą wiernych o modlitwę oraz apelują, aby nie odpowiadać agresją na przemoc.

Protesty w całej Polsce. Zbierze się Rada Stała KEP

W całej Polsce trwają protesty po czwartkowym wyroku Trybunału Konstytucyjnego który stwierdził, że tzw. przesłanka eugeniczna jest niezgodna z konstytucją. W związku z nimi w środę w trybie online zbierze się Rada Stała Komisji Episkopatu Polski.

Watykan: Odwołano wręczenie nagród Ratzingera

W Watykanie odwołano ceremonię wręczenia tegorocznych nagród Ratzingera. Jest to spowodowane pogorszeniem sytuacji sanitarnej w Europie i nałożeniem nowych obostrzeń we Włoszech.

Biskup – podcaster mówi o Słowie Bożym

„Trzymajcie się mocno Słowa Życia. Z biblistą o Piśmie Świętym i nie tylko” – cykl nagrań pod takim hasłem pojawia się od kilku tygodni na platformach podcastowych. Jego autorem jest bp Roman Pindel z diecezji bielsko-żywieckiej.

Papież: marzę o Ziemi, która chroniłaby życie w każdym jego momencie

Do odnalezienia swej tożsamości i powołania zachęcił Ojciec Święty instytucje europejskie w liście wystosowanym na ręce kard. Pierto Parolina. Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej w najbliższych dniach spotka się z władzami Unii Europejskiej, ze Zgromadzeniem Plenarnym Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE) oraz w władzami Rady Europy.

Prymas: naszą bronią nie jest walka, tylko modlitwa

– Musimy pamiętać o słowach “zło dobrem zwyciężaj”. Naszym zadaniem jest wołanie do Boga z prośbą o uspokojenie emocji – mówił prymas Wojciech Polak w Radiu Plus.

Sejmik Małopolski przyjął deklarację, ogłaszającą św. Jana Pawła II patronem Małopolski

W poniedziałek odbyła się zdalna XXVI Sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego. W jej trakcie sejmik uroczyście przyjął deklarację w związku z ogłoszeniem św. Jana Pawła II patronem województwa małopolskiego.

Katoliczka i matka siedmiorga dzieci wybrana sędzią Sądu Najwyższego USA

Stosunkiem głosów 52 do 48 sędzia Amy Coney Barret została 115. sędzią Sądu Najwyższego USA. Kobieta jest praktykującą katoliczką, profesorem Uniwersytetu Notre Dame, mamą siedmiorga dzieci oraz przeciwniczką aborcji.

Cud za wstawiennictwem ks. McGivney’a. Uzdrowiony chłopczyk z zespołem Downa

Beatyfikacja ks. Michaela McGivney’a będzie mocnym przesłaniem w obronie życia – uważa Carl Anderson, przełożony Rycerzy Kolumba. W sobotę założyciel tej największej na świecie organizacji katolików świeckich zostanie zaliczony w poczet błogosławionych.

Protest przed katedrą w Katowicach. Kuria odcina się od narodowców

W niedzielę wieczorem przed katedrą w Katowicach doszło do dwóch manifestacji. Z jednej strony protestowali przeciwnicy zaostrzenia prawa aborcyjnego, a z drugiej środowiska narodowe. W oświadczeniu wydanym przez kurię w Katowicach, władze kościelne stwierdzają, że nie zezwoliły Młodzieży Wszechpolskiej na demonstrację na terenie kurii, ani wokół katedry.