100 tys. wiernych na Pielgrzymce Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej

Ponad 100 tys. wiernych uczestniczy dziś 8 września w XXVII Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wśród pielgrzymów modli się również prezydent RP Andrzej Duda, zaś Eucharystii przewodniczy biskup miejsca abp Marek Jędraszewski.

Pielgrzymka rodzin do sanktuarium odbywa się w tym roku pod hasłem “Oblubieniec jest z wami”. Najpierw pątnicy wzięli udział w Drodze Krzyżowej, następnie zaś o godz. 11 zgromadzili się na Mszy św. pod przewodnictwem metropolity krakowskiego abp Marka Jędraszewskiego. Wspólnie modlili się w intencji małżeństw i rodzin archidiecezji krakowskiej.

– Miłość, także małżeńska, musi być budowana na bezgranicznej miłości do Boga, który pomoże w chwilach trudnych. Bóg współdziała z tymi, którzy Go miłują – mówił w homilii abp Marek Jędraszewski.

Metropolita stwierdził, że pielgrzymi przybywają do Matki Bożej by przedstawić Jej wszystkie ważne sprawy, także związane z małżeństwem i rodzinami i prosić o to, by stawali się dla innych znakiem nadziei. – Przynosimy jej także dzisiaj sprawy naszego narodu. Ten polski naród budował się przez tysiąclecia na trwałości małżeństw i rodzin (…). Przychodzimy mając świadomość, że jest Matką Kościoła i Królową Polski, naszego narodu. Jest Królową, która ze swej duchowej stolicy, z Jasnej Góry mówi te same słowa od wieków: „Czyńcie wszystko, cokolwiek powie Wam mój syn – powiedział metropolita i stwierdził, że należy modlić się o doświadczenie współdziałania z Bogiem w życiu.

Relacja Live:

ad, BP Arch. Kraków /Stacja7