Abp Głódź: modlimy się o cud dla Pawła Adamowicza

Natychmiast udałem się do kaplicy i tak jak wszyscy modlę się, aby Pan Bóg prezydenta Adamowicza zachował przy życiu – powiedział KAI abp Sławoj Leszek Głódź w związku z atakiem nożownika dziś wieczorem na prezydenta Gdańska.

– Modlimy się o zdrowie Pana Prezydenta, aby Pan Bóg kierował ręką lekarzy go operujących, ale tu trzeba modlić się o cud życia – mówił metropolita gdański w trakcie trwania operacji rannego prezydenta. – Trzeba mieć nadzieję, ona jeszcze trwa, gdyż wszystko jest w rękach Boga – wyjaśnił.

– Pan Adamowicz był zawsze człowiekiem wiary i praktykującym katolikiem, kochającym rodzinę ojcem. Teraz z jesteśmy z jego najbliższymi, żoną i z dziećmi, tymi dziewczynkami – stwierdził.

Zdaniem abp. Głódzia, atak na prezydenta Gdańska „jest to kompletne barbarzyństwo”. – Sytuacja ta napawa wielkim niepokojem a jednocześnie wielkim smutkiem! – skontatował.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany tuż po godz. 20 w niedzielę 13 stycznia podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nożownik wbiegł na scenę i wykrzykując hasła oskarżeń pod adresem prezydenta ugodził go kilka razy nożem na oczach wszystkich. Prezydent był najpierw reanimowany a potem po przewiezieniu do szpitala operowany. Według oświadczenia lekarzy wydanego po godz. 2 w nocy operację przeżył, ale nadal trwa walka o jego życie. Odniósł poważną ranę serca i innych narządów, miał również przetoczonych 41 jednostek krwi.

Do modlitwy za jego życie i zdrowie wezwał nie tylko metropolita gdański, ale również wielu innych duchownych. Jeszcze tego samego dnia wieczorem odbyły się Msze św. Prowadzona jest również akcja przyjmowania krwi dla prezydenta oraz innych potrzebujących jej ludzi.

Rano w poniedziałek kuria w Gdańsku wydała oficjalny komunikat ws. ataku na prezydenta Gdańska:

Metropolita Gdański modli się o zdrowie Pana Prezydenta Pawła Adamowicza

Ogromnym bólem i smutkiem napełnił mnie dramat, który dotknął Pana Prezydenta Pawła Adamowicza i jego najbliższych.Natychmiast po otrzymaniu tej informacji, wraz z kapłanami udałem się do kaplicy, aby gorąco modlić się o ocalenie Jego życia i powrót do zdrowia. Wierzę, że Pan Bóg podtrzyma tę nić życia.Łączę się również więzami empatii i solidarności z Rodzicami, Małżonką, Córkami i Bratem Pana Prezydenta. Proszę, aby nasza modlitwa w Jego intencji nie ustawała.

+ Sławoj Leszek Głódź

Arcybiskup

Metropolita Gdański

 

KAI, ad/Stacja7