Benedykt XVI modli się za ofiary trzęsienia ziemi. Skierował list do metropolity Zagrzebia

Papież senior modli się za poszkodowanych na skutek trzęsienia ziemi. Chorwacka katolicka agencja informacyjna IKA opublikowała list Benedykta XVI do metropolity Zagrzebia kard. Jospia Bozanića.

Papież senior przyznaje, że wiadomość o kataklizmie dotarła do niego w chwili, kiedy zaczął pisać noworoczne życzenia do kard. Bozanića w odpowiedzi na otrzymany od niego list. Benedykt XVI zapewnia, że jest tym bardzo poruszony i uczestniczy w bólu, który został spowodowany przez to niepojęte wydarzenie.

„Wraz z całym moim domem modlę się do Dzieciątka Jezus, by wejrzał na cierpienie tak wielu niewinnych ludzi i pomógł w odbudowie zniszczeń. W tym sensie z serca przyjmuję Twoją prośbę, by «pobłogosławić Kościół w Zagrzebiu i w całej Chorwacji»” – napisał papież senior.

Przypomnijmy, że na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi śpieszą w tych dniach katolicy z różnych krajów Europy. Episkopat Polski ogłosił niedzielę 24 stycznia Dniem Solidarności z Chorwacją. Tego dnia w polskich kościołach zbierane będą pieniądze na pomoc poszkodowanym.

ZOBACZ: Dzień Solidarności z Chorwacją. Abp Gądecki zachęca do wsparcia poszkodowanych

 

Trzęsienie ziemi w Chorwacji

Pod koniec grudnia w pobliżu Zagrzebia doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,4. Silne wstrząsy doprowadziły do poważnych zniszczeń w chorwackich miastach, a wielu ludzi straciło domy.

 

kh/vaticannews/Stacja7