Biskupi modlą się za ofiary pandemii. W Europie zmarło już ponad 700 tys. osób

Od Środy Popielcowej i przez cały okres Wielkiego Postu przewodniczący konferencji episkopatów Europy zachęcają do modlitwy za ofiary pandemii. Uruchomili sieć modlitewną, obejmującą ponad 770 tys. osób, które do tej pory zmarły na naszym kontynencie z powodu koronawirusa.

Zdecydowaliśmy o zorganizowaniu przynajmniej jednej mszy w ich intencji – powiedział kard. Angelo Bagnasco w przesłaniu opublikowaniem w związku z rozpoczęciem inicjatywy.

Od początku pandemii biskupi z całej Europy przyłączyli się do głosu papieża Franciszka, aby podkreślić bliskość Kościoła wobec wszystkich osób zmagających się z koronawirusem.

Msze, które odprawimy, będą stanowić łańcuch eucharystyczny, ku pamięci i w imieniu tych osób – podkreślił kard. Bagnasco. Obejmujemy swoją modlitwą wszystkich zmarłych na koronawirusa, ale także i ich rodziny, chorych, pracowników służby zdrowia, wolontariuszy oraz wszystkich, którzy są na pierwszej linii frontu w tym trudnym czasie – podkreślił duchowny.

Tak inicjatywa – jak dodał – ma być znakiem nadziei dla całego kontynentu. Chcemy wspierać naszymi słowami, a zwłaszcza modlitwą, zaangażowanie wszystkich tych osób, abyśmy mogli razem patrzeć w lepszą przyszłość – mówił.

W Polsce taka msza zostanie odprawiona 15 marca przez abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Episkopatu Polski, w kaplicy arcybiskupów poznańskich.

ZOBACZ TEŻ: Watykan: poważne konsekwencje za odmowę przyjęcia szczepionki na COVID-19

 

kh/Vatcian News/Stacja7