Chwała Panu na Bemowie

Nogi same chodziły do tańca, usta śpiewały, a serca otwierały się na Boga. Po raz trzeci na Bemowie odbył się „Wieczór Chwały”.

– Bóg kocha stokroć mocniej niż najlepsza matka, najukochańszy narzeczony czy najwspanialszy mąż – wołał w wolskim amfiteatrze ks. Rafał Kamiński, proboszcz michalickiej parafii na Bemowie podczas kolejnego koncertu uwielbieniowego, 5 czerwca.

Tegoroczny festiwal odbywał się pod hasłem: „W drodze do Światowych Dni Młodzieży”. Przez muzykę uwielbieniową i taniec, miał zaangażować mieszkańców Warszawy w przygotowanie i uczestnictwo w spotkaniu młodych z Franciszkiem w 2016 r. Podczas koncertu wolontariusze ŚDM zbierali datki w ramach akcji „Bilet dla brata”, która ma umożliwić udział w spotkaniu z papieżem niezamożnej młodzieży.

Spotkanie miało charakter ewangelizacyjny. Nawiązując do hasła ŚDM: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”, a także do zbliżającego się w Kościele Roku Miłosierdzia prowadzący koncert ks. Rafał Kamiński zachęcał do zaufania Bogu i oddania się Mu.

– Są tu tacy, którzy nie czują się kochani. Pamiętajcie, że Bóg chce was przytulić do serca. Pamiętajcie, że choćby was wszyscy opuścili, On was nigdy nie opuści – przekonywał. Obrazowo wyjaśniał też znaczenie miłosierdzia. – W polskim języku wyraz „miłosierdzie” składa się z „miłości” i „osierdzia”. Miłość to serce, a osierdzie to worek okołosercowy, który je chroni. Bóg jest miłością, która chroni człowieka – tłumaczył.

Kluczem “Wieczoru chwały” było połączenie muzyki, śpiewu i tańca. Artyści wykonali hymny Światowych Dni Młodzieży, a także kompozycje własne i popularne pieśni religijne w autorskich aranżacjach. Dzieci podskakiwały pod sceną i pląsały między ławkami, włączając do uwielbienia także dorosłych. Bisom nie było końca, a samo zakończenie wieczoru przypominało już koncert życzeń.

Na scenie wystąpili soliści Małgorzata Szarek i Marcin Jajkiewicz oraz Chór Centrum Myśli Jana Pawła II i Liturgiczna Schola Dorosłych parafii Matki Bożej Królowej Aniołów. Zagrała orkiestra kameralna pod batutą Piotra Pałki i zespół „Wiarygodni”. Sebastian Iwanowicz i Andrzej Solarski grali na gitarach, Rafał Stępień na instrumentach klawiszowych, Wojciech Bylica na bębnach, Tomasz Majewski na perkusji, Marek Krupa na saksofonie, a Tomasz Dworakowski na puzonie. Kierownictwo muzyczne nad całością sprawował Sebastian Iwanowicz.

Koncert odbył się w Amfiteatrze im. Michaela Jacksona w Parku Górczewska przy ul . Raginisa 1. Jego organizatorami była parafia Matki Bożej Królowej Aniołów na Bemowie oraz Wydział Sportu, Kultury i Komunikacji Społecznej Dzielnicy Bemowo. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął kard. Kazimierz Nycz.

 

Gość Warszawski