Wiadomości: Polska

“Myśląc z Wyszyńskim”. Już w najbliższy czwartek pierwsza debata

“Dlaczego – to tytuł pierwszej z cyklu debat pt. “Myśląc z Wyszyńskim” organizowanych w Domu Arcybiskupów Warszawskich. W ten sposób Archidiecezja Warszawska rozpocznie 21 listopada przygotowania do beatyfikacji.

Biskupi przygotowują dokument nt. LGBT+

Przygotowywany przez biskupów dokument na temat LGBT+był jednym z tematów podjętych podczas pierwszej sesji 385. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski na Jasnej Górze.

Zebranie KEP m.in. o przygotowaniach do beatyfikacji kard. Wyszyńskiego

Przygotowania do czerwcowej beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego są jednym z tematów rozpoczynającego się dziś wieczorem na Jasnej Górze zebrania plenarnego polskich biskupów. Bezpośrednio po zebraniu biskupi rozpoczną doroczne rekolekcje w gronie całego Episkopatu.

Abp Paetz został pochowany na cmentarzu parafialnym

Dziś rano w katedrze poznańskiej została odprawiona Msza św. pogrzebowa zmarłego w miniony czwartek abp Juliusza Paetza. Zmarły został pochowany na cmentarzu parafialnym jego rodziny – poinformował abp Stanisław Gądecki.

Jasna Góra: 6 tys. kolejarzy na wspólnej pielgrzymce

O tym, że dobrze wykonywana praca jest drogą do zmartwychwstania przypomniał na Jasnej Górze abp Wiktor Skworc. Metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. podczas 36. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kolejarzy. Wzięło w niej udział ok. 6 tys. osób. Upływała w duchu dziękczynienia w 40. rocznicę I. Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski i 25. rocznicę erygowania Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich. Tradycyjnie przybyli kolejarze z Białorusi, Słowacji i Węgier.

Biskup Bronisław Dembowski nie żyje

Dziś w nocy w szpitalu we Włocławku zmarł biskup senior diecezji włocławskiej Bronisław Dembowski. Miał 92 lata.

Co się będzie działo w Dzień Ubogich

Koncerty, obiady dla bezdomnych i ubogich, punkty z ubraniem, jedzeniem czy łazienką, specjalne miejsca na rynkach miast – to wszystko odbędzie się już w najbliższą sobotę i niedzielę w wielu miastach Polski z okazji III Światowego Dnia Ubogich. Pomysłodawcą jest papież Franciszek.

Na Taizé we Wrocławiu może przybyć nawet ponad 20 tys. młodych

Napływają kolejne zgłoszenia uczestników 42. Europejskiego Spotkania Młodych, które odbywać się będzie od 28 grudnia do 1 stycznia we Wrocławiu. Organizatorzy, choć pierwotnie zakładali obecność kilkunastu tysięcy uczestników, teraz spodziewają się, że może być ich nawet ponad 20 tys. Europejskie Spotkanie Młodych jak co roku przygotowuje Wspólnota z Taizé.

PILNE: Abp Juliusz Paetz nie żyje

W piątek 15 listopada zmarł emerytowany metropolita poznański abp Juliusz Paetz – podaje archidiecezja poznańska. Pogrzeb śp. abp. Juliusza Paetza odbędzie się w formie ściśle prywatnej w katedrze poznańskiej.

Biskup Dembowski trafił do szpitala

Włocławski biskup-senior Bronisław Dembowski przeszedł poważny udar mózgu i wczoraj po południu 14 listopada trafił do szpitala. Lekarze określają jego stan jako bardzo poważny. Diecezja prosi o modlitwę.