Wiadomości: Polska

Rozpoczął się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

Pod hasłem „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach” przebiegać będzie rozpoczynający się dziś Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wielkim apostołem tej sprawy był kard. Stefan Wyszyński.

Papież: niech Morze Śródziemne będzie obszarem pokoju, sprawiedliwości i gościnności

Niech region ten będzie miejscem pokoju, braterstwa i gościnnego przyjmowania imigrantów, niech zapanują tu sprawiedliwość i pomyślność dla wszystkich – życzył Franciszek biskupom z państw basenu Morza Śródziemnego, uczestniczącym w międzynarodowym spotkaniu “Morze Śródziemne granicą pokoju”. Papież spotkał się z nimi 23 lutego w bazylice św. Mikołaja w Bari na zakończenie wydarzenia, rozpoczętego 19 lutego.

Młodzi z Płocka zainicjowali akcję “Modlitwa 100 dni w Studni”

„Modlitwa 100 dni w Studni” – to tytuł akcji modlitewnej, którą 22 lutego – w 89. rocznicę pierwszego objawienia się Jezusa Miłosiernego w obrazie „Jezu, ufam Tobie” św. siostrze Faustynie Kowalskiej, inauguruje Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży „Studnia” w Płocku.

“Nie bał się powiedzieć, że miłość oznacza zobowiązanie i wierność”

Pojęcie Kardynała Wyszyńskiego o miłości ma niewiele wspólnego z uczuciami. Nie bał się powiedzieć, że miłość oznacza zobowiązanie wymagające ofiary, wyrzeczenia się siebie oraz wierności przyjętym obowiązkom- mówiła podczas wczorajszej debaty z cyklu “Myśląc z Wyszyńskim” dr Monika Waluś.

Abp Lenga otrzymał zakaz publicznego sprawowania liturgii i głoszenia kazań

Abp Jan Paweł Lenga, decyzją biskupa włocławskiego Wiesława Meringa, ma powstrzymać się od głoszenia kazań i publicznego przewodniczenia liturgii. Ten sam zakaz dotyczy wypowiedzi dla mediów – poinformował KAI kanclerz włocławskiej Kurii ks. dr Artur Niemira.

Beatyfikacja ks. Jana Machy 17 października w katowickiej katedrze

Beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego ks. Jana Machy odbędzie się w sobotę, 17 października br., w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

Prymas Wyszyński “poprowadzi” drogę krzyżową w Warszawie

W I piątek Wielkiego Postu 28 lutego ulicami Starówki przejdzie Droga Krzyżowa z kard. Wyszyńskim. Będzie to zarazem uroczyste wprowadzenie do archikatedry warszawskiej powracającego z renowacji Cudownego Krucyfiksu Baryczków. Tak jak każdego 28 dnia miesiąca, wierni będą też modlić się w katedrze o owoce beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego a Mszy św. w tej intencji będzie przewodniczył bp Rafał Markowski.

Bp Kamiński: Troska o rodzinę jest troską o cały naród

Troska o rodzinę jest troską o cały naród – podkreślił bp Romuald Kamiński podczas rekolekcji maryjnych dla małżeństw, które poprowadzi miejscowa wspólnota małżeństw.

„Ulica dobra do biegania, nie do mieszkania”. Półmaraton Marzanny okazją do wsparcia bezdomnych

O tym, że można biec nie tylko do celu, ale również dla kogoś, od ośmiu lat przekonuje Dzieło Pomocy św. Ojca Pio. 22 marca w Krakowie pod hasłem „Ulica dobra do biegania, nie do mieszkania” odbędzie się 17. Półmaraton Marzanny. Celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem bezdomności.

Rozpocznij 280 dni modlitwy za życie zagrożone. To modlitewny owoc filmu „Nieplanowane”

– Rozpocznij 280 dni modlitwy za życie zagrożone. Módl się 280 dni, bo tyle trwa życie dziecka pod sercem matki – Andrzej Sobczyk zachęca do włączenia się w Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.