Wiadomości: Polska

Sukces wielkopostnej odsłony akcji „Ciacho za ciacho”

Sukcesem zakończyła się inicjatywa „Ciacho za ciacho”, zorganizowana w ostatnią niedzielę marca przez grupę charytatywną „Szpunt”, działającą przy Duszpasterstwie Akademickim „Beczka” w Krakowie. Na pomoc podopiecznym ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Rzepienniku Biskupim udało się zebrać ponad 85 tys. zł.

Bp Solarczyk: Krzyż to brama Nieba

Męka, śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa to brama Nieba. Zanieście ten dar tym którzy mieszkają w naszym mieście – zaapelował bp Marek Solarczyk do uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Zainaugurowała ją uroczysta msza św. w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na stołecznej Pradze. Na szlak wyruszyło 114 osób, które poszły dwoma trasami – żółta Matki Bożej Zwycięskiej liczyła 44 km, zaś niebieska św. Faustyny – 46 km.

Oto logo Europejskiego Spotkania Młodych 2019 we Wrocławiu

Symbol Ducha Świętego oraz wody – to elementy znaku graficznego promującego Europejskie Spotkanie Młodych, które na przełomie 2019 i 2020 roku obędzie się we Wrocławiu. Dziś podczas spotkania z dziennikarzami w stolicy Dolnego Śląska zaprezentowali je bracia z ekumenicznej wspólnoty Taize: Wojciech i Maciej.

List biskupów do kapłanów na Wielki Czwartek 2019

Mamy świadomość, iż w naszej kapłańskiej wspólnocie są bracia, którzy słabną w powołaniu czy nawet upadają. Jednocześnie z szacunkiem i wdzięcznością patrzymy na tych, którzy wiernie i z oddaniem realizują swoją kapłańską misję – piszą biskupi w Liście do Kapłanów na Wielki Czwartek 2019.

Cała literatura Karola Wojtyły w jednym wydaniu. Premiera na Targach

Pierwsze tego typu krytyczne, naukowe opracowanie tekstów Karola Wojtyły zostało dziś zaprezentowane na Zamku Królewskim w Warszawie podczas pierwszego dnia Targów Wydawców Katolickich. Tom pierwszy „Dzieł literackich i teatralnych” nazywa się “Juwenilia” i zawiera prace przyszłego Papieża z lat 1938-46, w tym dotychczas nieznany jego list miłosny.

Rozpoczęły się 25. Targi Wydawców Katolickich

Ponad 170 wystawców z całego kraju bierze udział w zainaugurowanych w czwartek XXV Targach Wydawców Katolickich. Podczas wydarzenia organizowanego w Arkadach Kubickiego od dziś do niedzieli 7 kwietnia zaprezentowanych zostanie ponad 12 tys. publikacji. W programie spotkania z autorami oraz ciekawe debaty, m.in. te prowadzone przez Stację7.

Ludzie Kościoła o akcji palenia książek w Gdańsku

To nie tylko niefortunne, ale wręcz gorszące – tak akcję zorganizowaną w minioną niedzielę w Gdańsku podsumowuje Prymas Polski abp Wojciech Polak. Również wielu innych ludzi Kościoła zareagowało na ten pomysł.

Bp Jarecki: Między politykiem a hierarchą zawsze musi iskrzyć

Najniebezpieczniejszą z ideologii jest dziś lęk człowieka i środowiska przed tym, jak zostanę odebrany, dzieląc się swoimi przekonaniami – mówi bp Piotr Jarecki w wywiadzie opublikowanym dziś w dzienniku “Rzeczpospolita”.

Posłowie odrzucili petycję ws. wprowadzenia aborcji na życzenie

Posłowie sejmowej komisji ds. petycji odrzucili wniosek lewicowej Partii Razem o wprowadzenie aborcji na życzenie do 12. tygodnia ciąży i ograniczenie klauzuli sumienia lekarzy, którzy odmówiliby aborcji. – Wniesienie przez partię polityczną tego typu petycji służy wyłącznie wprowadzeniu tego problemu tylnymi drzwiami. Komisja nie powinna się zajmować sprawami, które były rozstrzygane przez parlament, także tej kadencji – wyjaśnił poseł Andrzej Smirnow.

Jasna Góra rozbłyśnie dziś na niebiesko. Dla osób z autyzmem

Wieża jasnogórska rozbłyśnie dziś na niebiesko. To znak solidarności z osobami z autyzmem. 2 kwietnia na niebiesko podświetlane są najsłynniejsze budynki na świecie np. opera w Sydney czy Wieża Eiffla. Po raz pierwszy do obchodów Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu dołączy Jasna Góra.