Wiadomości: Polska

Muzyczna Droga Krzyżowa w Krakowie

Zamiast słownych rozważań – muzyka i śpiew na żywo. W krakowskim kościele pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka odbyła się w niedzielę wieczorem Muzyczna Droga Krzyżowa.

Poczta Polska i Watykańska wydały wspólny znaczek

Znaczek pocztowy z okazji 100. rocznicy przywrócenia stosunków dyplomatycznych między Stolicą Apostolską a Polską wspólnie wyemitowały Polska Poczta wraz z Pocztą Watykańską. Zaprezentowano go dziś 29 marca w Nuncjaturze Apostolskiej w Warszawie. W uroczystości wziął udział m.in. kard. Kazimierz Nycz i bp Michał Janocha, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego.

„Tato, to ja” Już wkrótce Marsz Świętości Życia

„Tato, to ja” – tak brzmi hasło 14. Marszu Świętości Życia, który odbędzie się 7 kwietnia br. w Warszawie. Organizowany jest wspólnie przez archidiecezję warszawska i diecezję warszawsko – praską. W tym roku do szczególnego współudziału zaproszone są organizacje zrzeszające mężczyzn i ojców. Spodziewana jest obecność ok. 10 tys. uczestników.

Pogrzeb wieloletniego generała salwatorianów

Kard. Stanisław Dziwisz przewodniczył 27 marca w Trzebini uroczystościom pogrzebowym ks. Andrzeja Urbańskiego, wieloletniego generała salwatorianów. Ks. Andrzej Urbański zmarł nagle 15 marca 2019 r. podczas pobytu w Tanzanii.

CBOS: ponad połowa Polaków pozytywnie o Kościele katolickim

Ponad połowa Polaków (57 proc.) pozytywnie ocenia działalność Kościoła rzymskokatolickiego, negatywnie zaś 32 proc. – wynika z najnowszego badania CBOS dotyczącego oceny działalności poszczególnych instytucji publicznych.

Modlitwa za uczestników Akcji pod Arsenałem

To już 76 lat od brawurowej akcji grupy Szturmowej Szarych Szeregów, jaką przeprowadzili w Warszawie 26 marca 1943 r. Grupy Szturmowe Szarych Szeregów pod nazwą Akcja pod Arsenałem. W miejscu tych wydarzeń wszyscy ich uczestnicy zostali wczoraj otoczeni szczególną modlitwą.

O maryjności Prymasa Wyszyńskiego na Jasnej Górze

Z cyklu „Prymas Jasnogórski w drodze na ołtarze” odbyło się 25 marca na Jasnej Górze kolejne spotkanie łączące rozważanie nauki kard. Wyszyńskiego z modlitwą o jego beatyfikację. – Jego beatyfikacja jest nam dziś bardzo potrzebna – mówił bp Andrzej Przybylski obecny na spotkaniu.

Potrzebujemy nawrócenia i dialogu. List Społeczny Episkopatu Polski

– Potrzebujemy nawrócenia i dialogu – piszą polscy biskupi w opublikowanym dziś liście społecznym, zatytułowanym: „O ład społeczny dla wspólnego dobra”.

Tygodnik “Niedziela” ma nowego redaktora naczelnego

Ks. dr Jarosław Grabowski został nowym redaktorem naczelnym tygodnika katolickiego “Niedziela”. Zastąpił na tym stanowisku Lidię Dudkiewicz, która tę funkcję pełniła od 1 lipca 2014.

Narodowy Marsz Życia przeszedł ulicami Warszawy

Tłumy rodzin, nie tylko z Warszawy wzięły w niedzielę udział w Narodowym Marszu Życia. Był to ogólnopolski pochód, którego celem było połączenie setek lokalnych inicjatyw w kraju, odbył się z okazji obchodzonego w niedzielę Narodowego Dnia Życia.