Wiadomości: Polska

Wakacyjna Akcja Caritas

W tym roku z akcji Caritas Polska skorzysta ponad 15 tys. dzieci polskich i 3 tys. dzieci polonijnych – z Ukrainy, Litwy, Białorusi i Mołdawii

34 Piesza Pielgrzymka Młodzieży o Trzeźwość

Ludzie którym leży na serc los narodu, którzy chcą modlić się za swoich braci i siostry w potrzebie, którzy chcą wielbić Boga – tworzą historię – powiedział witając zgromadzonych pątników kierownik pielgrzymki o. Maksymilian Michcik ze Zgromadzenia Księży Michalitów

Gietrzwałd: tysiące wiernych na Dniu Pokutnym

Nabożeństwo pokutne pod przewodnictwem metropolity warmińskiego abp. Józefa Górzyńskiego połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu i z indywidualną spowiedzią zostało odprawione w sobotę w ramach Dnia Pokutnego w sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Spowiedź odbywała się w warunkach polowych, a przystąpili do niej wierni zgromadzeni na gietrzwałdzkich błoniach.

Rodziny sprawiedliwe wsród narodów świata

“Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat.” Cztery polskie rodziny uhonorowano 29 czerwca w Krakowie tytułami i medalami „Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata”. W uroczystości uczestniczyły m. in. rodziny Polaków ratujących Żydów, ocaleni z Holokaustu i rodziny ocalałych, przedstawiciele instytucji kultury i organizacji żydowskich.

Droga Abrahama: ekstremalna wyprawa tylko dla mężczyzn

W dniach 6 – 15 lipca br. odbędzie się Droga Abrahama – wyjątkowa pielgrzymka dla mężczyzn. Uczestnicy nie zabierają w drogę pieniędzy ani telefonów komórkowych, nie ma też wyznaczonej trasy. Cel – doświadczenie Bożej obecności podczas drogi, budowanie relacji, wspieranie i otwartość na doświadczenie pomocy.

Biskupi wydali dokument nt. uporczywej terapii

– Jeżeli lekarz uczynił to, co możliwe wobec nieodwracalnie postępującego zanikania procesów życiowych pacjenta, to ani on sam, ani otoczenie nie może uznać za niemoralną decyzji o zaprzestaniu dalszej terapii – czytamy w opublikowanym w czwartek dokumencie Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski, o terapii daremnej chorych poddawanych intensywnej terapii.

Przystanek Jezus. Ku wolności wyswobodził nas Chrystus

500 ewangelizatorów z Polski, Anglii, Szkocji, Francji, Niemiec, Malezji i Słowenii. Zespoły muzyczne, m.in.: Maleo Reggae Rockers”, “TAU”, Propaganda Dei”, „Pancerne Ryby”, „Fisheclectic”, „Adam Bubik” z Czech, „Jadah”, „Nieboskłonni” i wielkie rzesze młodych ludzi. 29 lipca startuje Przystanek Jezus

Wiarą powołani. II Kongres Młodzieży Polonijnej

Ponad 250 osób m.in. z Brazylii, Paragwaju, Stanów Zjednoczonych, krajów skandynawskich i Europy Zachodniej weźmie udział w II Kongresie Młodzieży Polonijnej

Przed Dniem Pokutnym w Gietrzwałdzie: prawie 500 listów wysłanych do Maryi

30 czerwca w sanktuarium w Gietrzwałdzie odbędzie się Dzień Pokutny. Z tej okazji każdy może napisać List do Maryi, który zostanie złożony u jej stóp. Za pomocą specjalnego formularza czytelnicy Stacji7 przesłali do Gietrzwałdu już 496 listów.

Kard. Nycz objął patronatem honorowym debatę nad medyczną racją stanu

Kościół zawsze się włączał w debatę czy we współpracę w tych wszystkich sprawach, które mają za cel człowieka, jego godność. Niewątpliwie takich dziedzin jest bardzo dużo, a należy do nich troska o zdrowie każdego człowieka – powiedział KAI kard. Kazimierz Nycz, który podczas spotkania w Domu Arcybiskupów Warszawskich objął patronatem projekt „Medyczna Racja Stanu – Tezy dla Zdrowia”.