Wiadomości: Polska

Dzień Modlitwy i Pokuty wynagradzającej za wykorzystywanie małoletnich

W całej Polsce odbyły się w sobotę i niedzielę specjalne nabożeństwa z okazji Dnia Modlitwy i Pokuty wynagradzające za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich przez duchownych. Zgodnie z decyzją Episkopatu taki dzień będzie odtąd obchodzony w każdy pierwszy piątek Wielkiego Postu. Na pokutnych nabożeństwach gromadzili się księża diecezjalni, zakonni oraz klerycy.

Syryjczycy opowiedzą Polakom o swojej tragedii – kampania Caritas Polska

Caritas Polska rusza z kampanią przybliżającą dramatyczną sytuację Syryjczyków, którzy doświadczyli grozy wojny. W ramach kampanii odbędą się spotkania Syryjczyków z lokalnymi społecznościami w całej Polsce.

Ruszyły zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową 2019

Noc, wysiłek, wyzwanie, zmaganie się z samym sobą – wszystko po to, aby spotkać się z Bogiem. To wszystko na Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, na którą już można się zapisywać.

Stanowisko biskupów warszawskich w sprawie tzw. „Deklaracji LGBT+”

Archidiecezja warszawska i diecezja warszawsko-praska opublikowały wspólne stanowisko nt. tzw. “Deklaracji LGBT+”

Dziś w Kościele w Polsce Dzień Pokuty

W pierwszy piątek Wielkiego Postu, czyli 8 marca, obchodzony jest z inicjatywy Episkopatu dzień modlitwy i pokuty wynagradzającej za wykorzystywanie małoletnich. Diecezje, zakony oraz zgromadzenia organizują nabożeństwa pokutne w katedrach, sanktuariach oraz kościołach parafialnych.

Powstała infolinia dla osób skrzywdzonych przemocą seksualną w Kościele

Powstała Inicjatywa „Zranieni w Kościele”, czyli telefon wsparcia skierowany do osób skrzywdzonych przemocą seksualną w Kościele. Została powołana do życia wspólnie przez Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie, Laboratorium „Więzi” oraz Fundację Pomocy Psychologicznej Pracownia Dialogu.

Modlitewny Flash Mob w intencji życia i pokoju

Flash Mob to zwykle akcja polegająca na wspólnym robieniu dziwnych rzeczy w miejscach publicznych przez obcych sobie ludzi. Ale Flash Mob wymyślony przez KSM w Legnicy. Codziennie o 15 w różnych miejsach diecezji młodzi zgromadzą się na wspólnej modlitwie w intencji ochrony życia i pokoju na świecie.

Jeśli zastanawiasz się nad kapłaństwem – rekolekcje

Już 15 marca w piątek Mszą św. rozpoczną się w warszawskim seminarium duchownym rekolekcje dla mężczyzn rozeznających swoje powołanie. – To nie jest czas agitacji, ale wspólnej modlitwy – zapewniają organizatorzy.

Dominikanie wydają rosyjskojęzyczną wersję miesięcznika “W Drodze”

Polscy dominikanie rozpoczęli wydawanie miesięcznika “W Drodze” w języku rosyjskim. Pierwszy numer magazynu można pobrać w formie elektronicznego pliku za darmo.

Żyj w mocy Bożej. Wielki Post ze Zdrapką Wielkopostną

W Środą Popielcową rozpoczyna się kolejna edycja Zdrapki Wielkopostnej. Każdego dnia na karcie zdrapki uczestnicy będą odkrywać zadanie związane z postem, jałmużną lub modlitwą.