Wiadomości: Polska

Kapłani diecezji sosnowieckiej będą pościć w intencji powołań

Przez cały Wielki Post – od Środy Popielcowej, aż do Wielkiej Środy – 40 kapłanów z diecezji sosnowieckiej, na czele z bp. Grzegorzem Kaszakiem, będzie kolejno podejmowało całodzienny post o chlebie i wodzie w intencji nowych powołań.

Biskup polowy: “Odwiedzajmy miejsca pamięci Żołnierzy Niezłomnych”

Odwiedzajmy miejsca związane z historią żołnierzy niezłomnych oraz pamiętajmy o modlitwie w ich intencji – apelował biskup polowy WP Józef Guzdek podczas Mszy św. z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Betlejem w Polsce: dla potrzebujących przekazano ponad milion złotych

Blisko 1 150 000 zł zostało przeznaczonych na wsparcie dla potrzebujących w ramach akcji charytatywnej „Ambasador Miłosierdzia” towarzyszącej trasie koncertowej „Betlejem w Polsce 2018/2019”. W tym roku na scenach 13 polskich miast zabrzmiały kolędy z różnych stron świata i z różnych epok w wykonaniu niemal 30 artystów.

Zespół Mazowsze z nagrodą im. biskupa Andrzejewskiego

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego został tegorocznym laureatem nagrody im. ks. bp. Romana Andrzejewskiego. Uroczysta gala odbędzie się w czwartek 28 lutego w Warszawie.

Modlitwa o beatyfikację ks. Franciszka Blachnickiego w rocznicę śmierci

Dokładnie w 28. rocznicę śmierci ks. Franciszka Blachnickiego – założyciela Ruchu Światło-Życie, metropolita katowicki abp Wiktor Skworc przewodniczył Eucharystii w intencji rychłej beatyfikacji tego Sługi Bożego.

Kolejne diecezje dementują doniesienia raportu “Nie lękajcie się”

Wrocław, Kraków, Opole, Warszawa – to tylko niektóre diecezje w Polsce, których biura prasowe odniosły się do raportu fundacji “Nie lękajcie się” odnośnie reakcji biskupów na doniesienia o przypadkach nadużyć seksualnych księży. Wszystkie reakcje dotyczą prostowania niektórych podanych w raporcie “faktów”.

Stanowisko archidiecezji warszawskiej w sprawie “Raportu” fundacji “Nie lękajcie się”

Tezy zawarte w “Raporcie” : “ochrona księży pedofilów” oraz “przenoszenie na inną parafię” w celu ich ukrywania – nie mają potwierdzenia w faktach, ani nawet w przywołanych przez autorów raportu źródłach prasowych – czytamy w stanowisku archidiecezji warszawskiej. Przedstawiając szczegółową faktografię archidiecezja odniosła się do przywołanych w raporcie spraw dwóch księży

Wyślij pączka do Afryki! Misyjna akcja kapucynów

Fundacja „Kapucyni i Misje” organizuje po raz kolejny akcję „Wyślij pączka do Afryki”. Inicjatywa ma wesprzeć kapucyńskie projekty misyjne, na które w tym roku potrzeba 400 tys. zł.

Wolni i wyzwalający. Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie

Pod hasłem: „Wolni i wyzwalający” zakończyła się na Jasnej Górze 44. Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie z udziałem przedstawicieli z Polski, wielu krajów Europy i Stanów Zjednoczonych, a także z Chin. Oazowi liderzy rozmawiali o potrzebie kształtowania wyrazistej tożsamości chrześcijańskiej, indywidualnej i wspólnotowej, o wyzwaniach płynących z przeżywania ludzkiej płciowości i kryzysu prawdy.

Zmarł ks. Stanisław Szmidt, autor polskiego tekstu „Barki”

Autor tekstów takich pieśni jak “Serce wielkie nam daj” czy “Barka” – ks. Stanisław Szmidt, salezjanin, zmarł 24 lutego w wieku 82 lat w Łodzi