Wiadomości: Polska

Trwa modlitewne Jerycho w Krakowie

Od niedzieli trwa w Krakowie modlitewne “Jerycho” przygotowujące do uroczystości Bożego Ciała. W środę zakończy je koncert uwielbienia pod hasłem “JESTEM!” na Rynku Głównym z udziałem „niemaGOtu”.

Ks. Andrzej Draguła laureatem Nagrody Dziennikarskiej „Ślad”

Tegorocznym laureatem Nagrody Dziennikarskiej „Ślad” im. Biskupa Jana Chrapka został ks. Andrzej Draguła. Uroczysta gala wręczenia nagrody odbyła się 29 maja w Domu Arcybiskupów Warszawskich. Zwycięzca otrzymał statuetkę autorstwa prof. Gustawa Zemły.

Wkrótce startuje 28. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej

Sześć koncertów, wybitni europejscy i polscy muzycy, pięć kościołów ze świetnymi organami – tak zapowiada się 28. z kolei Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej, który rozpocznie się 4 czerwca w Warszawie.

Ołtarze na Boże Ciało jak 4 drogi do wolności

Cztery ołtarze centralnej warszawskiej procesji Bożego Ciała będą zilustrowane jednym obrazem – reprodukcją dzieła Jana Henryka Rosena “Polonia Mater Sanctorum”. Ten ciekawy zabieg artystyczny ma zwrócić uwagę odbiorców na 4 drogi do wolności.

Msza św. w 37. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Wyszyńskiego

37 lat temu, w dzień Wniebowstąpienia, gdy papież Jan Paweł II leżał ranny w szpitalu odszedł do domu Ojca kard. Stefan Wyszyński. Potrzebujemy przez beatyfikację odkryć go na nowo – mówił w archikatedrze warszawskiej kard. Kazimierz Nycz podczas wieczornej Mszy św. 28 maja.

Biedronka przekaże 70 tys. paczek dla podopiecznych Caritas

70 tys. paczek od Biedronki trafi do najmłodszych podopiecznych Caritas z okazji Dnia Dziecka. Paczki zostaną przekazane w ramach festynów rodzinnych „Bądźmy razem”. 13. edycja rodzinnych spotkań odbędzie się w 20 miejscowościach.

Boże Ciało na granicy polsko-niemieckiej

Już po raz kolejny tysiące Polaków i Niemców pójdą razem w procesji Bożego Ciała w Zgorzelcu i Görlitz. Procesję przekraczającą granice poprowadzą biskupi Zbigniew Kiernikowski z Legnicy i Wolfgang Ipolt z Görlitz. Wspólne procesje Bożego Ciała odbywają się co cztery lata.

Ewangelizacja na ulicach Poznania

Ponad pięćset osób ze wspólnot, ruchów i stowarzyszeń katolickich działających w archidiecezji poznańskiej uczestniczyło w dniach 21-27 maja w Misji Talitha Kum, czyli ulicznej ewangelizacji miasta. Wydarzenie koordynowane przez Wspólnotę Przymierze Miłosierdzia z okazji jubileuszu 1050-lecia poznańskiego biskupstwa odbyło się po raz pierwszy w stolicy Wielkopolski.

Kto zaprojektuje wystrój wnętrza Świątyni Opatrzności Bożej?

Archidiecezja Warszawska 25 maja ogłosiła konkurs na opracowanie projektu koncepcyjnego wystroju wnętrza Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest za rok a wystawa pokonkursowa podczas przyszłorocznego Święta Dziękczynienia w czerwcu 2019.

Pielgrzymka do Piekar Śląskich. Tylko dla meżczyzn

Już 27 maja tysiące mężczyzn ze Śląska i z całej Polski wyruszy w pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Piekarach Śląskich. To fenomen w skali kraju.