Wiadomości: Polska

Na jaką pomoc mogą liczyć rodzice po urodzeniu dziecka?

– Rodzice nowo narodzonego dziecka nie pozostają sami, ale mogą liczyć na konkretną pomoc. Jest ona znacznie większa, gdy rodzi się dziecko poważnie chore – zwracają uwagę Antoni Szymański i Daniel Zydek, którzy opracowali zestawienie świadczeń przysługujących rodzicom czy opiekunom dziecka, także z niepełnosprawnością.

Na dróżkach w Kalwarii Zebrzydowskiej powstaje Dom Życia

W budynku na dróżkach kalwaryjskich powstanie ośrodek pomocy psychologicznej i duchowej, którego pracownicy będą towarzyszyli osobom mierzącym się z trudnościami w związku z chorobą lub niepełnosprawnością dzieci.

“Skarpet para – dobro wyzwala”. Akcja charytatywna w Gdańsku

Caritas Archidiecezji Gdańskiej zbiera skarpety dla osób bezdomnych. – Jedna para skarpet to niewielki wydatek, a dla kogoś może to być naprawdę wiele – piszą organizatorzy.

Moderator generalny Oazy apeluje o modlitwę i świadectwo

– Nadszedł dla nas czas dawania jednoznacznego świadectwa o wierności charyzmatowi światło-życie – napisał ks. Marek Sędek w kontekście wzmożonych protestów przeciwników ochrony życia. Moderator generalny Ruchu Światło-Życie apeluje do wszystkich związanych z oazą do wzmożonej modlitwy i dawania świadectwa.

Abp Gądecki: Proszę o wyrażanie swoich poglądów z poszanowaniem godności każdego człowieka

O wyrażanie swoich poglądów w sposób akceptowalny społecznie, z poszanowaniem godności każdego człowieka, zaapelował Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w specjalnym Oświadczeniu wobec aktów przemocy, które uniemożliwiły w niektórych kościołach osobom wierzącym modlitwę i uczestnictwo w Eucharystii. Wydarzenia te były reakcją na ostatnią decyzję Trybunału Konstytucyjnego.

Dewastacje kościołów po protestach proaborcyjnych. Duszpasterze proszą o modlitwę

Dewastacje miały związek z proaborcyjną akcją Ogólnopolskiego Strajku Kobiet “Słowo na niedzielę”. Manifestanci dewastowali kościoły, pomniki, przerywali niedzielne nabożeństwa.

Bp Lityński zachęca do podjęcia wolontariatu w placówkach medycznych

Biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zaapelował do diecezjan o podjęcia wolontariatu w placówkach służby zdrowia, które ze względu na wzbierającą falę zachorowań na Covid-19 doświadczają braków kadrowych.

Kolejne diecezje rezygnują z Mszy na cmentarzach 1 i 2 listopada [AKTUALIZACJA]

Ze względu na obecną sytuację nie we wszystkich diecezjach odbędą się tradycyjne Msze święte na cmentarzach. Sprawdzamy, którzy biskupi zdecydowali się na odwołanie tych mszy.

Abp Ryś zajmie się zaniedbaniami bpa Andrzeja Dziuby

Kuria łódzka poinformowała, że Stolica Apostolska upoważniła metropolitę łódzkiego, abpa Grzegorza Rysia do zbadania zaniedbań, jakich bp Andrzej Dziuba miał się dopuścić w prowadzeniu spraw o nadużycia seksualne.

Franciszek: Świat bez matek nie ma przyszłości

“Rola kobiety, fundamentalna dla historii zbawienia, nie może nią nie być dla Kościoła i świata. Ale ile kobiet nie cieszy się należną im godnością! Kobieta, która przyniosła Boga światu, powinna móc wnosić swoje dary w historię. Potrzeba jej geniuszu i jej stylu” – powiedział Papież Franciszek podczas spotkania z przedstawicielami Papieskiego Wydziału Teologicznego Marianum z okazji 60. rocznicy jego założenia.