Wiadomości: Polska

“Będziesz miłował”. Wolontariusze upamiętnią kapelanów Powstania Warszawskiego

Wolontariusze Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie rozpoczną 1 sierpnia projekt upamiętniający kapelanów Powstania Warszawskiego. Jego celem jest opracowanie krótkich biogramów wybranych duchownych oraz stworzenie mapy miejsc z nimi związanych.

Przystanek Jezus w tym roku w formule on-line

Dwudziesty, jubileuszowy Przystanek Jezus w tym roku odbędzie się on-line – za pośrednictwem radia PJ i na komunikatorze Zoom.

Koncert Jednego Serca Jednego Ducha odbędzie się we wrześniu

Z racji epidemii tegoroczny koncert “Jednego Serca Jednego Ducha” odbył się w formie online. Organizatorzy nie rezygnują jednak ze spotkania i zapraszają 20 września do Parku Sybiraków w Rzeszowie.

Niezwykła pielgrzymka. 5 kapłanów w drodze na Jasną Górę

Pandemia koronawirusa uniemożliwiła zorganizowanie 75. Rybnickiej Pielgrzymki na Jasną Górę. W imieniu pielgrzymów w drogę wyruszyli więc kapłani, nawiązujący do pierwszych pięciu rybnickich pielgrzymów.

Tęczowa flaga na figurze Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu

Działacze LGBT umieścili tęczowe flagi na kilku pomnikach w Warszawie, a na niektórych z nich zostawili także kartki ze swoim manifestem. Wśród zbezczeszczonych pomników jest figura Chrystusa dźwigającego krzyż, która znajduje się przy Bazylice Świętego Krzyża.

#JednymGłosem w hołdzie Powstańcom Warszawskim

Ze względu na pandemię tegoroczny koncert „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki” stanął pod znakiem zapytania. Dlatego Muzeum Powstania Warszawskiego zaprosiło wszystkich chętnych do udziału w akcji #JednymGłosem.

Na motocyklu znad Bałtyku na Giewont w jeden dzień

– Trzeba naznaczyć krzyżem naszą ojczyznę na nowo – powiedział ks. Marian Augustyn, który postanowił jednego dnia odbyć pielgrzymkę od krzyża nad Bałtykiem, w Pustkowie, do krzyża na Giewoncie. Jest ona m. in. darem wdzięczności za uzdrowienie po złamaniu kręgosłupa i chorobie nowotworowej.

„Polska – Matka świętych, tarcza chrześcijan”. Obraz Rosena na Zamku Królewskim

Na co dzień oglądają go uczestnicy spotkań i konferencji organizowanych w Domu Arcybiskupów Warszawskich, a teraz został dołączony do wystawy z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Na Zamku Królewskim można zobaczyć, należący do Archidiecezji Warszawskiej, obraz „Polska – Matka świętych, tarcza chrześcijan” Jana Henryka Rosena.

“Powołani do świętości”. III Kongres Młodzieży Polonijnej

Kongres rozpocznie cykl wirtualnych spotkań, podczas których młodzi poznają siebie nawzajem, pogłębią relację oraz formację chrześcijańską. Wydarzenie zaplanowano na 1 sierpnia i w tym roku, z powodu pandemii, odbędzie się ono w formie online.

Wakacje z Janem Pawłem II

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zachęca do wzięcia udziału w inicjatywie “Wakacje z Janem Pawłem II”. Akcja ma przybliżać i przypominać postać papieża Polaka.