Wiadomości: Polska

Ponad 40 proc. polskich parafii transmitowało Msze w czasie pandemii. Wyniki badań

40,8 proc. polskich parafii transmitowało msze św. online w czasie pandemii. “Wiele parafii chciało zachować duchową łączność ze swoimi wiernymi i decydowało się na transmisje mszy i nabożeństw online, nawet pomimo skromnych możliwości technicznych” – piszą autorzy raportu, opublikowanego na łamach “Religions”.

3 maja Jasna Góra będzie światowym centrum modlitwy o ustanie pandemii

Watykan potwierdza informacje Stacji7.pl – 3 maja katolicy na całym świecie łączyć się będą z sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze, modląc się o ustanie pandemii – poinformowała Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji.

Zmarł biskup senior Jan Gałecki. Miał 88 lat

W latach 1974-2007 bp Jan Gałecki był biskupem pomocniczym archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Zmarł w wieku 88 lat.

Bp Krzysztof Wętkowski nowym biskupem włocławskim

Bp Krzysztof Wętkowski, dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji gnieźnieńskiej, został mianowany biskupem diecezji włocławskiej. Papież Franciszek przyjął rezygnację biskupa Wiesława Meringa z posługi biskupa włocławskiego – poinformowała Nuncjatura Apostolska.

Kolejne okno życia w Polsce. Powstało w diecezji płockiej

W Przasnyszu, przy szpitalu, powstało drugie w diecezji płockiej okno życia. To miejsce, w którym matka może bezpiecznie pozostawić swoje nowo narodzone dziecko, którego z różnych powodów nie może wychowywać.

Biskupi spotkali się z Kongresem KK. Mają jeden zarzut do organizatorów

Rada KEP ds. Apostolstwa Świeckich spotkała się z przedstawicielami Kongresu Katoliczek i Katolików. „Spotkanie przebiegło w dobrej i przyjaznej atmosferze” – napisali przedstawiciele Kongresu KK.

W niedzielę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania

25 kwietnia obchodzimy IV Niedzielę wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza. Tego dnia przypada także Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który w Polsce jest początkiem Tygodnia Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.

12 września w Warszawie beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej

12 września w Warszawie odbędzie się beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego – przekazał kard. Kazimierz Nycz. Razem z nim zostanie też beatyfikowana siostra Róża Maria Czacka.

Bp Solarczyk do młodych: Najpiękniejszym powołaniem jest miłość

Zapraszam do wspólnoty modlitwy, do nieustającej troski, aby wspierać i towarzyszyć młodym ludziom w podejmowaniu ich życiowych decyzji i przyjęciu powołania od Pana Boga – powiedział bp Marek Solarczyk, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Powołań, z okazji Niedzieli Dobrego Pasterza i 58. Światowego Dnia Modlitw o Powołania (25 kwietnia).

Tegoroczna LEDNICA 2000 odbędzie się online. Nie będzie spotkania młodych na Polach Lednickich

Tegoroczne spotkanie młodych LEDNICA 2000 odbędzie się online – podali organizatorzy. 5 czerwca Pola Lednickie będą zamknięte.