Wiadomości: Polska

Bp Markowski do maturzystów: wkraczając w dorosłość nie uciekniecie przed pytaniem o sens życia

Wkraczając w dorosłe życie zaczynacie pytać o sens życia: po co to wszystko? Przed tym pytaniem nikt nie ucieknie – mówił bp Rafał Markowski do maturzystów z archidiecezji warszawskiej, którzy na Jasnej Górze powierzyli się Marce Bożej.

Abp Budzik: nie dajmy zniszczyć Bożej świątyni w nas, nie niszczmy jej sami

Nie wystawiajmy na próbę naszego Pana, który musiał skręcić bicz na tych, którzy uczynili targowisko z domu Jego Ojca. Nie poddawajmy się zwątpieniu w najtrudniejszych nawet sytuacjach – mówił bp Stanisław Budzik, metropolita lubelski, podczas mszy w bazylice na Lateranie.

Parafie przy granicy będą pomagać migrantom. “Idzie zima, a jest ich coraz więcej”

Parafie znajdujące się przy granicy polsko-białoruskiej będą rozdawać migrantom, którzy przedostali się do Polski, podręczne pakiety pomocowe. “Mieszkańcy cały czas, już od czerwca z życzliwości im pomagają, karmią, ale chodzi o to, aby mieli pod ręką konkretną pomoc” – powiedział dyrektor białostockiej Caritas.

Abp Gądecki o pomocy migrantom: apeluję o uruchomienie korytarzy humanitarnych

“Prawo i obowiązek obrony granic państwowych daje się pogodzić z niesieniem pomocy ludziom, którzy znaleźli się w dramatycznej sytuacji. (…) Chcę więc zaapelować o zgodę na uruchomienie korytarzy humanitarnych” – napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski, w apelu o pomoc migrantom.

Polscy biskupi zaczynają wizytę “ad limina”. Spotkają się z papieżem Franciszkiem

Pierwsi polscy biskupi zaczęli w poniedziałek wizytę “ad limina”, podczas której wezmą udział w audiencji u papieża Franciszka oraz odwiedzą watykańskie urzędy.

Abp Gądecki do kleryków: “To jest nasze powołanie: gromadzić owczarnię, a nie rozpraszać”

Podczas Mszy św. z udziałem kleryków seminariów duchownych archidiecezji poznańskiej i diecezji kaliskiej, abp Gądecki przekonywał, że przyczyną upadku wiary jest niekiedy brak gorliwości samych chrześcijan, ponieważ koncentrujemy się na strategiach, a nie żyjemy Ewangelią.

Polscy biskupi spotkają się z papieżem. Są szczegóły wizyty “ad limina”

Wizyta “ad limina” polskiego episkopatu potrwa od 4 do 30 października. Biskupi spotkają się z papieżem Franciszkiem, ale odwiedzą również dykasterie Kurii Rzymskiej. “Wizyta ma trzy cele” – powiedział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski.

“Nie lękajcie się!”. XXI Dzień Papieski już 10 października

XXI Dzień Papieski w tym roku odbędzie się 10 października pod hasłem “Nie lękajcie się!”. Jak będą wyglądać tegoroczne obchody?

“Siła tego świata i Kościoła jest w tych, którzy wiernie przesuwają paciorki różańca”. Wyjątkowe rekolekcje na Jasnej Górze

“Siła tego świata i Kościoła jest w tych wszystkich pokornych, którzy w trudzie życia trwają przy Bogu, wiernie przesuwają paciorki różańca” – mówił o. Wojciech Dec na rozpoczęcie rekolekcji Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.

“Oddał wszystko Bogu, by do Boga przyprowadzić wszystkich”. Dziękczynienie za beatyfikację kard. Wyszyńskiego na krakowskiej Skałce

W bazylice św. Michała Archanioła w Krakowie na Skałce dziękowano za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego. Podczas liturgii odpustowej na ołtarzu złożono intencje nadesłane przez czytelników portalu Stacja7.pl