Wiadomości: Świat

Abp Szewczuk o wizycie abp. Gallaghera i polskich biskupów. “Dwa bardzo ważne międzynarodowe wydarzenia”

“Wizyta szefa papieskiej dyplomacji oraz delegacji polskich biskupów to ważne wydarzenie dla naszego Kościoła i narodu. Szczerzę dziękuję wszystkim, którzy modlą się i wspierają Ukrainę” – powiedział w dzisiejszym orędziu abp Światosław Szewczuk.

Szef dyplomacji Stolicy Apostolskiej z wizytą na Ukrainie. “Robimy wszystko, by powrócił pokój”

“Uważamy, że trzeba intensywnie pracować na rzecz pokoju” – powiedział we Lwowie abp Paul Gallagher, sekretarz do spraw relacji z państwami w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej, który przebywa z wizytą na Ukrainie.

Abp Szewczuk: wojna się przeciąga, rakiety spadają na nasze spokojne miasta i wsie

“Dziś w sposób szczególny modlimy się za miasto Mariupol, za tych ludzi, którzy potrzebują szczególnej uwagi wspólnoty międzynarodowej” – mówił abp. Światosław Szewczuk w codziennym orędziu wojennym.

Polscy biskupi we Lwowie: chcemy zapewnić was o naszej modlitwie za Ukrainę

„Niniejszym staramy się zapewnić was o naszej modlitwie za Ukrainę. Chcemy być z wami teraz i zawsze” – powiedział wczoraj abp Wojciech Polak, prymas Polski na briefingu prasowym w Kurii Archidiecezji Lwowskiej Ukraińskiego Kościoła Rzymskokatolickiego.

Kard. Parolin: po misji abp Gallaghera ocenimy szanse na wizytę papieża w Kijowie

“Po zakończeniu misji arcybiskupa Paula Richarda Gallaghera na Ukrainie (szefa watykańskiej dyplomacji – przyp. KAI) rozważone zostaną możliwości kontynuowania prób mediacji, czy planowana będzie wizyta papieża w tym ogarniętym wojną kraju” – powiedział kardynał Pietro Parolin, na marginesie spotkania na Uniwersytecie Katolickim w Mediolanie.

Ogłoszono patronów 37. Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Wśród nich Polak

Wczoraj, w dniu 102. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, twórcy Światowych Dni Młodzieży, gospodarze przyszłorocznego spotkania młodych zaprezentowali 13 świętych patronów, którzy będą towarzyszyć młodzieży w drodze do Lizbony. Wśród nich znalazł się wspomniany św. Jan Paweł II.

Polscy biskupi dotarli do Lwowa. Modlili się o pokój i rozmawiali o pomocy

“We Lwowie poprzez swoją obecność, rozmowy i modlitwy chcieliśmy dać wyraz naszej solidarności i wsparcia dla całej Ukrainy” – powiedział KAI abp Wojciech Polak, który, wraz z przewodniczącym Episkopatu abp. Stanisławem Gądeckim i metropolitą lubelskim abp. Stanisławem Budzikiem, przebywają obecnie w Ukrainie.

239 ukraińskich prawosławnych parafii odeszło od Patriarchatu Moskiewskiego

Tylko w niedzielę 21 parafii podlegających dotychczas Patriarchatowi Moskiewskiemu przeszło do niezależnego Prawosławnego Kościoła Ukrainy – poinformował ukraiński portal informacyjny RISU. Według raportu, prawie wszystkie parafie znajdują się w zachodniej Ukrainie.

Benedykt XVl dziękuje za życzenia urodzinowe: tak wiele znaków wierności i łączności bardzo mnie ucieszyło

Niemal trzy tysiące życzeń napłynęło z całego świata drogą internetową dla Benedykta XVI z okazji 95 urodzin, które papież-senior obchodził 16 kwietnia.

Ustalono sprawcę ataku na kościół w Kalifornii. Zabił jedną osobę

Napastnik, który otworzył ogień w kościele w południowej Kalifornii, to chiński imigrant, którym powodowała nienawiść do Tajwańczyków – poinformowały w poniedziałek władze stanowe.