Wiadomości: Świat

Czescy biskupi modlą się za ofiary strzelaniny w Ostrawie

O swoich modlitwach za ofiary porannej strzelaniny w szpitalu w Ostrawie zapewnili w mediach czescy biskupi.

Po odpust na lotnisko. Pomysł z okazji święta Matki Bożej Loretańskiej

Być może już wkrótce kaplice na różnych lotniskach świata będą miejscem świętowania Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego, a co za tym idzie – także miejscem, gdzie będzie można uzyskać odpust zupełny. Wszystko z okazji 100-lecia ogłoszenia Matki Bożej Loretańskiej patronką lotników.

Kościoły pod ścisłą ochroną. Indonezja szykuje się na Boże Narodzenie

Ponad 160 tys. funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa czyli dwukrotnie więcej niż przed rokiem, władze Indonezji skierowały do ochrony kościołów chrześcijańskich w okresie Bożego Narodzenia. Chrześcijańskie święta są czasem szczególnego zagrożenia ze strony islamistów.

Beatyfikacja abp Sheena będzie opóźniona

Zaplanowana na 21 grudnia beatyfikacja abp Fultona Sheena będzie przeniesiona na inny termin – podaje agencja CNA, powołując się na oświadczenie diecezji Peoria, gdzie miała odbyć się uroczystość.

Krwawa niedziela dla chrześcijan w Burkina Faso

Podczas niedzielnego nabożeństwa na wschodzie Burkina Faso kilkunastu napastników wpadło do kościoła i z zimną krwią zamordowali 14 osób, w tym dzieci i pastora. To kolejny w tym roku napad dżihadystów na chrześcijan.

W Sudanie Południowym pogłębia się kryzys humanitarny

Pogłębia się kryzys humanitarny w Sudanie Południowym – alarmuje o. Paul Smith, przewodniczący międzynarodowej organizacji Solidarność z Sudanem Południowym.

Caritas Albania pomaga ofiarom trzęsienia ziemi. Wsparcie płynie też z Polski

Zniszczone setki budynków, pod gruzami dziesiątki ludzi, wiemy już o 25 ofiarach – taki jest bilans trzęsienia ziemi, które 25 listopada uderzyło w północno-zachodnią Albanię. Z pomocą natychmiast ruszyła Caritas Albania, dystrybuując wodę, jedzenie, rozstawiając namioty. Można ją wesprzeć za pośrednictwem Caritas Polska.

Kard. Sako alarmuje: sytuacja w Iraku jest dramatyczna

Trwające obecnie w Iraku największe protesty społeczne od czasu obalenia reżimu Saddama Husseina w 2003 r. sprawiają, że sytuacja w kraju może wymknąć się spod kontroli – donosi kard. Louis Sako, chaldejski patriarcha Babilonu. W ciągu dwóch miesięcy w kraju zginęło 360 osób, a 16 tys. zostało rannych.

Papież Franciszek odleciał do Rzymu

W wtorek ok. 11:35 czasu miejscowego w Japonii papież Franciszek wsiadł na pokład samolotu lecącego do Rzymu. Wcześniej spotkał się ze studentami i wykładowcami prowadzonego przez jezuitów Uniwersytetu Sophia w Tokio. W ten sposób kończy się jego podróż do Tajlandii i Japonii.

Papież modlił się za ofiary potrójnej katastrofy w 2011

Papież Franciszek spotkał się dziś w Tokio z osobami dotkniętymi 11 marca 2011 r. potrójną katastrofą: trzęsieniem ziemi, tsunami i awarią nuklearną. Wspólnie z nimi modlił się za wszystkich, którzy tamtego pamiętnego dnia zginęli. Było to 21 tysięcy ludzi.