Czescy biskupi modlą się za ofiary strzelaniny w Ostrawie
O swoich modlitwach za ofiary porannej strzelaniny w szpitalu w Ostrawie zapewnili w mediach czescy biskupi.
O swoich modlitwach za ofiary porannej strzelaniny w szpitalu w Ostrawie zapewnili w mediach czescy biskupi.
Być może już wkrótce kaplice na różnych lotniskach świata będą miejscem świętowania Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego, a co za tym idzie – także miejscem, gdzie będzie można uzyskać odpust zupełny. Wszystko z okazji 100-lecia ogłoszenia Matki Bożej Loretańskiej patronką lotników.
Ponad 160 tys. funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa czyli dwukrotnie więcej niż przed rokiem, władze Indonezji skierowały do ochrony kościołów chrześcijańskich w okresie Bożego Narodzenia. Chrześcijańskie święta są czasem szczególnego zagrożenia ze strony islamistów.
Zaplanowana na 21 grudnia beatyfikacja abp Fultona Sheena będzie przeniesiona na inny termin – podaje agencja CNA, powołując się na oświadczenie diecezji Peoria, gdzie miała odbyć się uroczystość.
Podczas niedzielnego nabożeństwa na wschodzie Burkina Faso kilkunastu napastników wpadło do kościoła i z zimną krwią zamordowali 14 osób, w tym dzieci i pastora. To kolejny w tym roku napad dżihadystów na chrześcijan.
Pogłębia się kryzys humanitarny w Sudanie Południowym – alarmuje o. Paul Smith, przewodniczący międzynarodowej organizacji Solidarność z Sudanem Południowym.
Zniszczone setki budynków, pod gruzami dziesiątki ludzi, wiemy już o 25 ofiarach – taki jest bilans trzęsienia ziemi, które 25 listopada uderzyło w północno-zachodnią Albanię. Z pomocą natychmiast ruszyła Caritas Albania, dystrybuując wodę, jedzenie, rozstawiając namioty. Można ją wesprzeć za pośrednictwem Caritas Polska.
Trwające obecnie w Iraku największe protesty społeczne od czasu obalenia reżimu Saddama Husseina w 2003 r. sprawiają, że sytuacja w kraju może wymknąć się spod kontroli – donosi kard. Louis Sako, chaldejski patriarcha Babilonu. W ciągu dwóch miesięcy w kraju zginęło 360 osób, a 16 tys. zostało rannych.
W wtorek ok. 11:35 czasu miejscowego w Japonii papież Franciszek wsiadł na pokład samolotu lecącego do Rzymu. Wcześniej spotkał się ze studentami i wykładowcami prowadzonego przez jezuitów Uniwersytetu Sophia w Tokio. W ten sposób kończy się jego podróż do Tajlandii i Japonii.
Papież Franciszek spotkał się dziś w Tokio z osobami dotkniętymi 11 marca 2011 r. potrójną katastrofą: trzęsieniem ziemi, tsunami i awarią nuklearną. Wspólnie z nimi modlił się za wszystkich, którzy tamtego pamiętnego dnia zginęli. Było to 21 tysięcy ludzi.