Wiadomości: Świat

Sanktuarium w Lourdes zamknięte po raz pierwszy w dziejach

Po raz pierwszy w swych dziejach sanktuarium w Lourdes zamyka swoje bramy – poinformował na komunikatorze Twitter jego rektor, ks. prał. Olivier Ribadeau Dumas.

Przewodniczący COMECE Kard. Hollerich przechodzi kwarantannę

Kard. Jean-Claude Hollerich z Luksemburga znalazł się w domowej kwarantannie po tym, gdy u jednego z pracowników tamtejszej archidiecezji stwierdzono zakażenie koronawirusem. Archidiecezja Luksemburga poinformowała 16 marca, że kardynał, który jest także przewodniczącym Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE), czuje się dobrze.

Papież Franciszek modli się o ustanie pandemii w bazylice Santa Maria Maggiore

Papież Franciszek w niedzielę popołudniu Watykan i udał się do Rzymu do bazyliki Santa Maria Maggiore, aby skierować modlitwę do patronki Wiecznego Miasta, Matki Bożej Salus Populi Romani, o ustanie pandemii, która dotknęła Włochy i cały świat.

Biskup Cremony we Włoszech w szpitalu z koronawirusem

Biskup Cremony w Lombardii Antonio Napolioni trafił kilka dni temu do szpitala ze zdiagnozowanym koronawirusem. Inny kapłan, ks. Vincenzo Rini w tym samym szpitalu zmarł dzisiejszej nocy na COVID-19.

Kościoły w Rzymie jednak mogą być otwierane

Wikariusz generalny Rzymu kard. Angelo De Donatis zmodyfikował w piątek 13 marca swoje rozporządzenie z 12 marca dotyczące zamknięcia świątyń w mieście dla wiernych. Ostateczną decyzję pozostawił proboszczom.

Papież przekazał 100 tys. euro na walkę ze skutkami epidemii

Papież Franciszek przekazał kwotę 100 tys. EUR dla Caritas Włochy na bieżącą walkę ze skutkami epidemii koronawirusa we Włoszech – informuje komunikat Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, za pośrednictwem której darowizna jest realizowana.

Izrael rozważa zakaz wjazdu dla podróżujących z Europy i USA

W związku z epidemią koronawirusa władze Izraela rozważają zaostrzenie przepisów dotyczących wjazdu do ich kraju. Tamtejsze media poinformowały, że ministerstwo zdrowia opracowuje właśnie regulujące to przepisy.

Wierni masowo odwołują pielgrzymki do portugalskiego sanktuarium

Wierni pielgrzymujący do Fatimy, z powodu epidemii koronawirusa, masowo odwołują swoje przyjazdy na uroczystości upamiętniające 103. rocznicę objawień maryjnych, zaplanowanych na 13 maja w portugalskim sanktuarium.

Papież przyjął rezygnację kard. Barbarina z Lyonu

Arcybiskup Lyonu kard. Philippe Barbarin napisał dziś na Twitterze wiadomość skierowaną do swoich diecezjan, w której poinformował, że papież Franciszek jednak przyjął jego rezygnację. Przed chwilą także Watykan potwierdził tę decyzję.

Astrofizyk, wynalazca, jezuita. O. M. Carreira Vérez nie żyje

Był jednym z najwybitniejszych współczesnych astrofizyków, poza tym fotografem, wynalazcą, zwolennikiem bliskiego sojuszu nauki i wiary. W wieku niespełna 89 lat zmarł 3 marca w Salamance hiszpański jezuita o. Manuel María Carreira Vérez.