Wiadomości: Watykan

Franciszek: Wiara Jezusa nie jest towarem, o który trzeba się targować

„Kiedy mówi się o Ewangelii i jej możliwych zakłóceniach, nie idzie się na kompromisy: wiara w Jezusa nie jest towarem, o który trzeba się targować” – powiedział Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Po tradycyjnej lipcowej przerwie Ojciec Święty wznowił audiencje ogólne. W sierpniu odbywają się one w auli Pawła VI.

Franciszek wspomina ŚDM w Krakowie. „Czas łaski”

„Zachęcam wszystkich – a zwłaszcza młodych – aby w mocy Ducha Świętego nieśli z odwagą i entuzjazmem Ewangelię Chrystusa przyszłym pokoleniom” – powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej, zwracając się do pielgrzymów polskich obecnych w auli Pawła VI. Papież nawiązał do piątej rocznicy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Papież wznawia audiencje generalne w auli Pawła VI

Po wakacyjnej przerwie w lipcu, w najbliższą środę 4 sierpnia o godz. 9.15 Franciszek będzie przewodniczył audiencji generalnej w auli Pawła VI – poinformował serwis vaticannews.

Franciszek: przyjmijmy Jezusa jako chleb życia

„Nie troszczmy się jedynie o chleb materialny, zaspakajający nasz głód, ale przyjmijmy Jezusa jako chleb życia i, począwszy od naszej przyjaźni z Nim, uczmy się kochać siebie nawzajem. Bezinteresownie i bez kalkulacji” – zachęcił papież w rozważaniu poprzedzającym niedzielną modlitwę „Anioł Pański”.

Papież o zmarłym kardynale: „Z miłością i podziwem wspominam tego brata”

„Z miłością i podziwem wspominam tego Brata, który z wielkim oddaniem służył Panu i Kościołowi” – napisał papież Franciszek w telegramie kondolencyjnym, skierowanym na ręce przełożonego jezuickiej rezydencji św. Piotra Kanizujsza, Manuela Morujao SJ, po śmierci 98-letniego kardynała Alberta Vanhoye, SJ, emerytowanego rektora Papieskiego Instytutu Biblijnego i byłego sekretarza Papieskiej Komisji Biblijnej.

Franciszek: głód na świecie jest zbrodnią przeciwko prawom człowieka

Według najnowszych danych ONZ, co dziesiąta osoba na świecie cierpi z powodu głodu lub niedożywienia. “Głód na świecie jest zbrodnią przeciwko prawom człowieka” – napisał papież Franciszek w przesłaniu do sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa.

Franciszek: Bóg czyni wielkie rzeczy na podstawie tych małych, bezinteresownych

“Prawdziwym cudem jest dzielenie się z innymi, które powiększa miłość. A kiedy się dzielisz, Bóg pomnaża” – mówił papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański” na placu św. Piotra.

Papież odwiedzi Węgry i Słowację. Watykan opublikował program pielgrzymki

Podczas czterodniowej pielgrzymki, od 12 do 15 września, papież m.in. weźmie udział w mszy na zakończenie Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego, spotka się z wiernymi, władzami obu państw oraz z młodzieżą.

“Bóg jest blisko nas i nigdy nie udaje się na emeryturę”. List Papieża na I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych

W styczniu Papież Franciszek ustanowił dla Kościoła Dzień Dziadków i Osób Starszych. Ma być on obchodzony w czwartą niedzielę lipca – czyli w pobliżu daty wspomnienia świętych Anny i Joachima, dziadków Jezusa. W tym roku przypadnie on w niedzielę, 25 lipca.

Franciszek dziękuje za opiekę w szpitalu. “To miejsce leczenia ciała i serca, zaszczepiania nadziei”

“Oprócz leczenia ciała, ma tam miejsce również leczenie serca zdolne zaszczepić pociechę i nadzieję w chwilach próby” – napisał papież Franciszek w liście skierowanym do pracowników kliniki Gemelii, w której przeszedł operację.