Wiadomości: Watykan

Papież napisał poruszający list do kapłanów

– Jak uczniowie idący do Emaus możemy nadal ubolewać nad tym, co się stało. Jednakże Chrystus, który pojawia się w Wieczerniku pomimo zamkniętych drzwi, pośród izolacji, lęku i niepewności, jest również w stanie nadać nowy sens historii i wydarzeniom – napisał Papież Franciszek w liście do kapłanów diecezji rzymskiej.

Różaniec z Papieżem Franciszkiem [TRANSMISJA]

Franciszek zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej w grocie lurdzkiej na terenie Ogrodów Watykańskich. W ten sposób papież chce zakończyć maryjny miesiąc maj, w którym gorąco zachęcał do wspólnej modlitwy różańcowej w rodzinach. Razem z Ojcem Świętym będzie można modlić się za pośrednictwem mediów Stolicy Apostolskiej. Transmisja rozpocznie się o godz. 17:30

Zamknięte przedszkola? Papież wpuści dzieci do Ogrodów Watykańskich

Papież Franciszek zadecydował, że od 6 do 31 lipca Ogrody Watykańskie będą otwarte dla dzieci pracowników Stolicy Apostolskiej – podaje dziennik “Il Messaggero”. To odpowiedź na trudności, przed jakimi stanęli powracający do pracy rodzice, z powodu trwającego zamknięcia włoskich szkół i przedszkoli.

Założyciel Rycerzy Kolumba będzie błogosławionym

26 maja 2020 roku papież Franciszek zatwierdził cud przypisywany wstawiennictwu sługi Bożego ks. Michaela McGivney’a, założyciela Rycerzy Kolumba. Akt ten wieńczy proces, potrzebny do ogłoszenia ks. McGivney’a błogosławionym Kościoła katolickiego. Dekret o heroiczności cnót zezwalający na publiczny kult ks. McGivney’a jako sługi Bożego podpisał w 2008 roku papież Benedykt XVI.

Bł. Karol de Foucauld będzie ogłoszony świętym

Papież Franciszek zatwierdził dziś cud niezbędny do kanonizacji bł. Karola de Foucaulda – francuskiego trapisty, mnicha i pustelnika. Na podstawie jego reguły powstały po jego śmierci dwa nowe zgromadzenia zakonne: Małych Braci i Małych Sióstr od Jezusa.

Założycielka Żywego Różańca będzie błogosławiona

Papież Franciszek zatwierdził oficjalnie cud za wstawiennictwem Sługi Bożej Pauliny Jaricot – wiernej świeckiej, założycielki wspólnot Żywego Różańca. Informację przekazało Biuro Prasowe Watykanu.

Papież: Trzeba modlitwy sprawiedliwych, by przywrócić światu zaufanie

Świat żyje i rozwija się dzięki mocy Boga, którą ludzie sprawiedliwi przyciągają swoimi modlitwami – mówił dziś papież Franciszek w kolejnej katechezie poświęconej modlitwie, podczas audiencji generalnej w Watykanie. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Pałacu Apostolskiego.

“Regina caeli” z papieskiego okna – pierwszy raz od 3 miesięcy

W najbliższą niedzielę Papież Franciszek znów pojawi się w oknie papieskim, by pierwszy raz od 1 marca poprowadzić z tego miejsca południową modlitwę “Regina Caeli”. Do tej pory Papież prowadził modlitwy z biblioteki Pałacu Apostolskiego.

W sobotę transmisja modlitwy różańcowej, którą poprowadzi papież Franciszek

W sobotę 30 maja Ojciec Święty będzie o godz. 17.30 przewodniczył modlitwie różańcowej w Ogrodach Watykańskich. Będzie ona transmitowana bezpośrednio przez media watykańskie, w łączności z sanktuariami maryjnymi na całym świecie.

Franciszek dziękuje za „Ut unum sint” Jana Pawła II

Dziękując za owoce ekumenicznego zaangażowania Jana Pawła II Franciszek zastanawia się, jak daleka przed nami jest jeszcze droga do pełnej jedności chrześcijan. Ojciec Święty pisze o tym w liście z okazji przypadającej dziś 25. rocznicy encykliki „Ut unum sint”.