Wiadomości: Watykan

Oświadczenie Stolicy Apostolskiej po wyroku w sprawie kard. Pella

Stolica Apostolska, która zawsze wyrażała zaufanie do australijskiego organu sądowego, z zadowoleniem przyjmuje jednomyślną decyzję Wysokiego Trybunału dotyczącą kardynała George’a Pella – czytamy w oświadczeniu wydanym przez biuro prasowe Stolicy Apostolskiej.

Papież: Módlmy się za niesprawiedliwie skazanych

Módlmy się dziś za tych, którzy cierpią z powodu niesprawiedliwego wyroku z powodu zawziętości – to dzisiejsza intencja porannej modlitwy Ojca Świętego. Nie odnosił się jednak wprost do wyroku uniewinniającego kard. Pella.

Droga Krzyżowa z Papieżem 2020. Teksty rozważań

Przejmującą Drogę Krzyżową, do której rozważania przygotowało Duszpasterstwo Więzienne z Zakładu Karnego „Due Palazzi” w Padwie, poprowadzi Papież Franciszek w tym roku wyjątkowo przed Bazyliką Świętego Piotra a nie przy Koloseum w Wielki Piątek 10 kwietnia o godz. 21.00.

Droga Krzyżowa z Franciszkiem w Wielki Piątek. Rozważania przygotowało Duszpasterstwo więzienne

Pięcioro więźniów, rodzice zamordowanej córki, matka osoby osądzonej, córka mężczyzny skazanego na dożywotnie więzienie to tylko kilka z osób, które napisały w tym roku rozważania do Drogi Krzyżowej, jaką w Wielki Piątek o godz. 21 poprowadzi papież Franciszek w Watykanie.

Papież utworzył fundusz ratunkowy dla ofiar pandemii w krajach misyjnych

Papież Franciszek tworzy specjalny fundusz kościelny na pomoc ofiarom pandemii koronawirusa w krajach misyjnych – donosi agencja Fides. Pierwsza wpłata w wysokości 750 tys. dolarów pochodzi od niego.

Papież modlił się za więźniów i przypomniał, że Jezus utożsamia się z ubogimi

Módlmy się za więźniów w przepełnionych więzieniach, aby Pan Bóg pomógł osobom odpowiedzialnym za ich sytuację w znalezieniu rowiązania tego problemu – to dzisiejsza intencja modlitwy papieskiej podczas porannej Mszy św.

Zmarł były dyrektor Radia Watykańskiego. Miał 102 lata

W wieku 102 lat zmarł 4 kwietnia w Rzymie były dyrektor Radia Watykańskiego o. Antonio Stefanizzi. Włoski jezuita stał na czele papieskiej rozgłośni w latach 1953-1967.

Papież w Niedzielę Palmową: „Życie do niczego nie służy, jeśli nie służymy”

W dramacie pandemii Jezus mówi do każdego z nas: „Odwagi: otwórz swoje serce na moją miłość. Poczujesz pocieszenie Boga, który cię podtrzymuje” – przekonywał papież Franciszek. W niedzielę Palmową odprawił Mszę św. przy ołtarzu Katedry w bazylice św. Piotra w Watykanie. Zachęcił do nawiązania kontaktu „z tymi, którzy cierpią, z tymi, którzy są sami i w potrzebie”, bo „życie do niczego nie służy, jeśli nie służymy”.

Wideoorędzie papieża na Wielkanoc: mamy nadzieję na lepszy czas

Wiara paschalna karmi naszą nadzieję – nadzieję na lepszy czas uwolnienia od tej pandemii – mówi papież Franciszek w wideowiadomości z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Przesłanie zostało opublikowane w piątek 3 kwietnia wieczorem na kanale YouTube Vatican News.

Franciszek: “Niech Pan da nam prawe sumienie w tym czasie niepokoju”

Módlmy się dziś, by Pan dał nam wszystkim prawe sumienie, tak by mógł na nas patrzeć bez zawstydzenia – to dzisiejsza intencja modlitwy papieża Franciszka podczas porannej Mszy świętej w sobotę 4 kwietnia