Wiadomości: Watykan

Kompozycje papieża Franciszka

Niczym nowym jest nominacja kardynalska dla „zwykłego” księdza, choć Albańczyk to ksiądz niezwykły. Znaczący jest natomiast wybór nuncjusza apostolskiego w Syrii. Co wynika z ogłoszonej przez papieża listy nowych kardynałów? I dlaczego nie ma na niej Polaka? ANALIZA

Franciszek kreuje 19 listopada nowych kardynałów

Franciszek kreuje 19 listopada 13 kardynałów elektorów, którzy będą mieli prawo wybierać papieża podczas przyszłego konklawe oraz 4 kardynałów nieelektorów. Nowi purpuraci pochodzą z 11 krajów i pięciu kontynentów.

Franciszek: także cudzoziemcy uczą nas wartości i drogi której pragnie Pan

“Jak wielu obcokrajowców, a także wyznawców innych religii daje nam przykład wartości, o których sami czasami zapominamy lub które lekceważymy” – stwierdził Franciszek podczas niedzielnej Mszy św. na placu św. Piotra. Zakończyła ona Jubileusz Maryjny w ramach Nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia.

Franciszek: Maryja wyraża bogactwo Bożego miłosierdzia

Z okazji Jubileuszu Maryjnego w ramach Nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia na placu św. Piotra w Watykanie odbyło się wieczorne czuwanie modlitewne.

Watykan: za dwa lata synod biskupów o młodzieży

„Młodzież, wiara i rozeznanie powołania” – to wyznaczony przez papieża Franciszka temat XV Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów. Odbędzie się ono w październiku 2018 roku.

Franciszek: niech narody Kaukazu żyją w pokoju i wzajemnym szacunku

O swej niedawnej wizycie w Gruzji i Azerbejdżanie mówił podczas audiencji generalnej 5 października w Watykanie papież Franciszek. Narodom Kaukazu życzył pokoju i życia we wzajemnym szacunku.

Papież odwiedza Amatrice – miejscowość zniszczoną przez trzęsienie ziemi

O 9.10 rano, papież Franciszek przybył do Amatrice – miejscowości zniszczonej przez trzęsienie ziemi. Towarzyszy mu biskup Rieti, Domenico Pompili.

„L’Osservatore Romano” o niedopuszczalności eksperymentów z poczęciem dziecka z DNA trzech osób

O moralnym złu przeprowadzania eksperymentów prowadzących do poczęcia dziecka z DNA trzech osób pisze na łamach „L’Osservatore Romano” Laura Palazzani.

Franciszek jedzie do Gruzji

Hasłem tej wizyty są słowa: „Pokój wam”. W ramach tej 16. podróży zagranicznej podczas obecnego pontyfikatu papież odwiedzi jeszcze Azerbejdżan.

Franciszek: Kościół jest dla wszystkich, a nawet przede wszystkim dla złych

“Kościół jest miłosierdziem” – powiedział Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie. Treść katechezy.