Wiadomości: Watykan

Papież do kapucynów: bądźcie ludźmi przebaczenia, pojednania i pokoju

„Bądźcie ludźmi przebaczenia, pojednania i pokoju!” – powiedział Franciszek do 2 tys. kapucynów zgromadzonych w bazylice watykańskiej.

Franciszek wzywa do działań na rzecz pokoju w Syrii

Głębokie zaniepokojenie trudną sytuacją ludności Syrii, ogarniętej gwałtownymi walkami i zmuszonej do opuszczenia swych stron rodzinnych, wyraził Franciszek na zakończenie spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański 7 lutego w Watykanie.

Papież do grup o. Pio: Kościół potrzebuje sług miłosierdzia

O św. Pio z Pietrelciny jako słudze miłosierdzia a także o znaczeniu modlitwy oraz konkretnych dzieł miłosierdzia – mówił w sobotę 6 lutego papież Franciszek do ponad 50 tys. członków grup modlitewnych Ojca Pio zgromadzonych na placu św. Piotra.

Papież spotka się z patriarchą Cyrylem. Pierwsze takie wydarzenie w historii

W drodze do Meksyku, papież Franciszek wyląduje na lotnisku w Hawanie i spotka się z patriarchą Moskwy Cyrylem – poinformował o. Federico Lombardi SJ.

Papież na zakończenie Roku Życia Konsekrowanego: bądźcie znakiem bliskości Boga

– Biada, gdyby w życiu duchowym doszło do przyzwyczajenia, biada, gdyby nasze charyzmaty skrystalizowały się w abstrakcyjnej doktrynie – wołał papież Franciszek podczas Mszy św. w bazylice św. Piotra, kończącej Rok Życia Konsekrowanego.

Papież wystąpi w filmie dla dzieci

Papież Franciszek wystąpi w filmie dla dzieci. Nie będzie jednak aktorem, lecz w epilogu wyjaśni widzom, jak i gdzie można spotkać Jezusa.

Watykan: przełom w relacjach z Chinami

Stolica Apostolska i Chińska Republika Ludowa uzgodniły sposób mianowania nowych biskupów – informuje największy włoski dziennik „Corriere della Sera”.

Franciszek apeluje o solidarność z chorymi na trąd

O podtrzymywanie żywej solidarności z braćmi i siostrami, którzy stali się inwalidami z powodu trądu – zaapelował Franciszek podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański w Watykanie.

Papież Franciszek: Europie grozi utrata ducha

W Europie, której grozi utrata jej ducha humanistycznego, Kościół winien coraz bardziej opierać się na miłosierdziu Chrystusa i być kierowanym przez Ducha Świętego, który go odnawia. Zwrócił na to uwagę Franciszek w przemówieniu do członków Kongregacji Nauki Wiary, których przyjął na audiencji 29 stycznia na zakończenie ich sesji plenarnej

Franciszek roześle 700 Misjonarzy Miłosierdzia

Franciszek osobiście roześle 700 spośród wszystkich 1000 Misjonarzy Miłosierdzia.