Wiadomości: Watykan

Papież Franciszek: Kościół jest i powinien być Bożą rodziną

O znaczeniu Kościoła jako Bożej rodziny mówił dziś Ojciec Święty podczas audiencji ogólnej. Nawiązując do toczących się obrad Synodu podkreślił nierozerwalny charakter relacji między Kościołem a rodziną.

Rzym: abp Gądecki prowadzi bloga z Synodu

Abp Gądecki jest być może jedynym ojcem synodalnym, który prowadzi codziennego bloga poświęconego obradom biskupów. Opisuje w nim wszystkie przed- i popołudniowe sesje – poinformował KAI ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Episkopatu Polski.

Franciszek u św. Marty: prośmy o serce miłosierne

Wystrzegajmy się serca zatwardziałego, które nie zostawia miejsca na Boże miłosierdzie – zaapelował papież Franciszek podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. Zachęcił, by się nie sprzeciwiać miłosierdziu Pana, sądząc, że ważniejsze są nasze idee czy też zestaw przykazań, których trzeba przestrzegać.

„L’Osservatore Romano”: Franciszek wiernym stróżem chrześcijańskiej tradycji

Na wierność obecnego Następcy św. Piotra najstarszej tradycji chrześcijańskiej w odniesieniu do nauczania o małżeństwie i rodzinie oraz dostosowanie jej do wymagań współczesności zwrócił uwagę w swoim komentarzu redaktor naczelny „L’Osservatore Romano”, Giovanni Maria Vian.

Papież: Synod nie jest parlamentem

Synod nie jest kongresem, parlamentem czy senatem – powiedział papież Franciszek otwierając w Watykanie obrady pierwszej sesji ogólnej XIV Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów.

Papież: Kościół musi głosić Ewangelię rodziny wiernie, w prawdzie i miłości

Do głoszenia Ewangelii rodziny wiernie, w prawdzie i miłości wezwał Kościół Ojciec Święty otwierając w bazylice watykańskiej XIV Zgromadzenie Zwyczajne Synodu Biskupów, którego temat brzmi: „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym”.

Watykan: potwierdzenie heroiczności cnót ks. Franciszka Blachnickiego

Ks. Franciszek Blachnicki – „Czcigodny Sługa Boży” – od dzisiaj założycielowi Ruchu Światło-Życie przysługuje tytuł „czcigodny Sługa Boży”. Możemy się do niego tak zwracać dzięki publikacji dekretu o heroiczności cnót tego kapłana.

Konferencja prasowa Franciszka w samolocie

Bariery z drutu kolczastego, mury, które mają powstrzymać imigrantów wcześniej czy później runą – powiedział papież Franciszek odpowiadając na pytania dziennikarzy w samolocie w drodze powrotnej z USA do Rzymu.

Orędzie Franciszka na XXXI ŚDM Kraków 2016

Do powierzenia swojego życia Bożemu Miłosierdziu i błagania o nie całym sercem zachęcił młodzież z całego globu papież Franciszek. W ogłoszonym dziś orędziu na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie odwołał się także do osobistego doświadczenia z młodości wyznając, że pewna spowiedź i doświadczenie Bożego Miłosierdzia wręcz odmieniły jego życie.

Franciszek do dziennikarzy: jestem wierny nauczaniu Kościoła

Ojciec Święty rozmawiając z dziennikarzami w drodze z Santiago de Cuba do Waszyngtonu bronił swego nauczania społecznego, które jak stwierdził jest powtórzeniem stanowiska nauki społecznej Kościoła – donosi Cindy Wooden z agencji CNS.