Wiadomości: Watykan

Franciszek: Boże Miłosierdzie zawsze działa, aby zbawić

O zbawczej obecności Bożego Miłosierdzia w dziejach Izraela mówił Franciszek 27 stycznia podczas audiencji ogólnej w Watykanie.

Papież jedzie do Szwecji na jubileusz Reformacji

Papież Franciszek wybiera się do Szwecji, by tam obchodzić 500. rocznicę Reformacji.

Franciszek: przekazywanie miłosierdzia – wspólną misją chrześcijan

Do współpracy, aby razem nieść miłosierdzie Boże, aż po krańce świata wezwał Franciszek chrześcijan różnych wyznań podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie.

Franciszek u św. Marty: każdy święty ma swą przeszłość, a każdy grzesznik – przyszłość

Bóg nie ogranicza się do pozorów, ale widzi serce człowieka – stwierdził papież 19 stycznia podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty.

Franciszek: Chrystus nie jest sędzią potępiającym nasze winy ale Oblubieńcem ludzkości

“Opowieść o weselu w Kanie zachęca nas do odkrycia, że Jezus nie ukazuje się nam jako sędzia gotowy, by potępić nasze winy, ani jako dowódca, który narzuca nam ślepe wypełnianie swoich rozkazów” – powiedział Franciszek podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański w Watykanie.

Papież Franciszek: Modlitwa wiernych zmienia Kościół

O znaczeniu modlitwy, która czyni cuda i zapobiega zatwardziałości, serc mówił papież Franciszek podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. „Modlitwa wiernych zmienia Kościół: to nie my papieże, biskupi, księża, zakonnice sprawiamy rozwój Kościoła, ale święci!”

 

Papież: powierzmy się Bogu miłosiernemu i litościwemu

Do zaufania i powierzenia się Bogu „miłosiernemu i litościwemu, cierpliwemu, bogatemu w łaskę i wierność” zachęcił papieża Franciszek podczas środowej audiencji ogólnej w Watykanie.

Franciszek: powołaniem Kościoła jest misja

O misyjnym charakterze Kościoła mówił 6 stycznia Ojciec Święty podczas Eucharystii sprawowanej w uroczystość Objawienia Pańskiego w bazylice watykańskiej.

Franciszek: Mędrcy zachęcają nas do poszukiwania sensu rzeczy

“Doświadczenie Mędrców zachęca nas, abyśmy nie zadowalali się przeciętnością, nie `wegetowali`, ale poszukiwali sensu rzeczy, z pasją badali wielką tajemnicę życia” – powiedział Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański w Watykanie w uroczystość Objawienia Pańskiego.

Watykan: 32 tys. Polaków wzięło udział w audiencjach ogólnych

W roku 2015 w 42 środowych audiencjach generalnych z udziałem papieża Franciszka, które odbywały się na Placu św. Piotra bądź w Auli Pawła VI, uczestniczyło prawie 32 tysiące pielgrzymów i turystów polskich – poinformował opiekun pielgrzymów polskich w Rzymie, ks. dr Piotr Studnicki.