Wiadomości: Watykan

Papież: świadectwo tam, gdzie doświadczenie wiary przestaje być oczywiste

Święci Paweł i Barnaba nie mieli biura odpowiadającego za ewangelizację, a mimo to głosili Słowo, założyli wiele wspólnot i przelali krew za Ewangelię.

Franciszek wyruszył na swoją pierwszą podróż do Afryki

O godz. 8.01 samolot włoskich linii lotniczych „Alitalia” A330 (“Giotto”) z papieżem na pokładzie wystartował z rzymskiego lotniska Fiumicino do Nairobi.

Papież Franciszek: bądźmy otwarci, słuchając głosu Pana

Do otwarcia bram Panu, który puka do drzwi naszych serc zachęcił Ojciec Święty podczas środowej audiencji ogólnej.

W Bazylice św. Piotra „potwierdzono” Drzwi Święte

Obrzędowi „potwierdzenia” (lub “rozpoznania”) Drzwi Świętych w watykańskiej bazylice św. Piotra przewodniczył 17 listopada wieczorem archiprezbiter tej świątyni kard. Angelo Comastri.

Kongres katolickich szkół i uniwersytetów o edukacji

„Wychowywać dzisiaj i jutro” to tytuł międzynarodowego kongresu katolickich szkół i uniwersytetów, który rozpoczął się w Watykanie, a w następnych dniach będzie obradował w ośrodku Mariapoli w Castel Gandolfo.

Papieski wysłannik przekazał w Damaszku 110 tys. euro dla uchodźców

Przebywający w miniony weekend w stolicy Syrii, Damaszku abp Vincenzo Paglia przekazał w imieniu Ojca Świętego tamtejszemu Kościołowi 6 tys. egzemplarzy Ewangelii wg. św. Łukasza w języku arabskim oraz 110 tys. euro dla uchodźców, aby pomóc im przetrwać zimę.

Papież po zamachu w Paryżu: przemoc nie może niczego rozwiązać

Ojciec Święty stanowczo potępił zamachy terrorystyczne, jakie miały wczoraj miejsce w Paryżu, stwierdzając, że przemoc nie może niczego rozwiązać. Prosi Boga, aby natchnął wszystkich ideami pokoju i solidarności.

“Być razem”. Katecheza papieża o rodzinie

O znaczeniu rodzinnego bycia razem mówił Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie. Podkreślił potrzebę rozmawiania przy wspólnym stole, ale wskazał także na znaczenie wspólnego udziału w Eucharystii – świętej uczty, „która jest w …

Franciszek we Florencji: nasza wiara jest rewolucyjna

O rewolucyjności wiary chrześcijańskiej mówił we wtorek Ojciec Święty do zgromadzonych w katedrze we Florencji uczestników V Krajowego Kongresu Kościoła we Włoszech. Jego hasłem są słowa. „W Jezusie Chrystusie nowy humanizm”.

Włochy: Franciszek odwiedził Prato

Sakralny charakter osoby ludzkiej wymaga szacunku, akceptacji i godnej pracy – powiedział Franciszek podczas dzisiejszego spotkania z mieszkańcami Prato w Toskanii. W czasie swojej 10. podróży apostolskiej na terenie Włoch obok Prato papież odwiedza jeszcze Florencję.