Wiadomości: Watykan

Watykan opuszcza flagi do połowy masztu na znak żałoby po ofiarach epidemii

Stolica Apostolska opuszcza dziś flagi do połowy masztu na znak żałoby i solidarności ze wszystkimi ofiarami koronawirusa we Włoszech i na świecie – poinformował w specjalnym oświadczeniu dyrektor biura prasowego Matteo Bruni.

Franciszek: w czasie epidemii pamiętajmy o bezdomnych

Módlmy się za osoby bez domu, których sytuacja teraz gdy musimy siedzieć w domach jest szczególnie trudna – prosił papież Franciszek rozpoczynając poranną Mszę św. w Domu św. Marty.

Kard. De Donatis – wikariusz Rzymu zarażony koronawirusem

Kardynał Angelo De Donatis, wikariusz generalny dla diecezji rzymskiej, po przejawieniu niektórych objawów, został przebadany na obecność Covid-19 i uzyskał wynik pozytywny – podała agencja SIR.

Papież przyjął na audiencji premiera Włoch

Ojciec Święty przyjął dziś na audiencji prezesa Rady Ministrów Republiki Włoskiej, Giuseppe Conte. Przedmiotem rozmowy były działania podejmowane na rzecz powstrzymania pandemii koronawirusa – donoszą watykaniści.

Papież: Módlmy się za sparaliżowanych strachem przed pandemią

Módlmy się za sparaliżowanych strachem przed pandemią, aby Pan pomógł im się podnieść i zacząć działać dla dobra społczności – tak intencję do porannej Mszy św. sformułował dziś papież Franciszek.

Franciszek: Obłuda, z jaką przeżywa się wiarę jest śmiercią

O usunięcie z naszego życia tego wszystkiego, co ma posmak śmierci: obłudy w wierze, niszczącej krytyki innych, zniewagi i oszczerstwa, a także marginalizacji ubogich zaapelował papież w rozważaniu przed południową modlitwą „Anioł Pański”. Była ona transmitowana przez media watykańskie z biblioteki Pałacu Apostolskiego.

Franciszek: Czy potrafię zapłakać, tak jak uczyniłby to Pan Jezus?

Podczas Eucharystii transmitowanej przez media watykańskie z Domu Świętej Marty Franciszek modlił się za osoby doznające cierpienia z powodu pandemii koronawirusa. W homilii przypomniał, że także Pan Jezus płakał: wiele osób dziś płacze, prosimy o łaskę, byśmy umieli płakać wraz z nimi, tak jak czyni to Pan. Niech to będzie dziś dla nas wszystkich niedziela płaczu – powiedział Ojciec Święty.

Dwa nowe przypadki koronawirusa w Watykanie

W Watykanie przeprowadzono 170 testów na obecność koronawirusa, które potwierdziły dwa nowe przypadki infekcji, w tym wśród mieszkańca Domu Świętej Marty – stwierdził dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni. Podjęto wszelkie niezbędne środki ostrożności. Infekcja nie dotknęła Ojca Świętego ani też jego najbliższych współpracowników.

Franciszek modli się za osoby doświadczające następstw pandemii

Podczas sobotniej Eucharystii w Domu Świętej Marty papież Franciszek modlił się za osoby, które doświadczają konsekwencji ekonomicznych obecnego kryzysu zdrowia publicznego. W homilii zaapelował, by duchowni nigdy nie zapominali o swojej przynależności do ludu Bożego i nadal w tym trudnym okresie pomagali ubogim i chorym.

“Myśleliśmy, że zawsze będziemy zdrowi w chorym świecie”. Franciszek udzielił błogosławieństwa “Urbi et Orbi”

Myśleliśmy, że zawsze będziemy zdrowi w chorym świecie. To nie jest czas Twojego sądu, ale naszego wyboru tego, co się liczy – te przejmujące słowa wypowiedział papież Franciszek podczas niezwykłego nabożeństwa na pustym placu św. Piotra. Na zakończenie tego wyjątkowego nabożeństwa udzielił błogosławieństwa “Urbi et Orbi” (miastu i światu)