Wiadomości: Watykan

Watykan: nie będzie papieskiej Mszy św. i procesji w uroczystość Bożego Ciała

„Ze względu na ograniczenia nałożone na Papieża w związku z bólem kolana i specyficzne potrzeby liturgiczne tej celebracji, w uroczystość Bożego Ciała nie zostaną odprawione Msza św. i procesja z błogosławieństwem eucharystycznym” – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Papież o odwołanej podróży do Afryki: “Proszę was o wybaczenie”

Papież Franciszek zwrócił się w niedzielę do mieszkańców Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego, przepraszając z powodu konieczności odwołania swej wizyty w tych krajach. “Proszę was o wybaczenie. Módlmy się wspólnie, abym z Bożą pomocą i opieką medyczną mógł jak najszybciej znaleźć się wśród was” – powiedział.

Duże zainteresowanie watykańską monetą wydaną na pomoc Ukrainie. Sprzedano już 3 tys. sztuk

Wielkim zainteresowaniem cieszy się przygotowana przez Watykan specjalna srebrna moneta o nominale 50 euro, dochód ze sprzedaży której trafi na pomoc mieszkańcom Ukrainy. Pierwszych trzech tysięcy sztuk sprzedano w ciągu kilkunastu dni, przygotowywana jest emisja kolejnych dwóch tysięcy.

Franciszek: Bóg prowokuje nas do życia z innymi i dla innych

“Bóg, w którym każda osoba żyje dla drugiej, a nie dla siebie, prowokuje nas do życia z innymi i dla innych”. Do dawania swym życiem świadectwa o Bogu w Trójcy Przenajświętszej, który jest miłością zachęcił papież w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański”.

Papież przyjął przewodniczącą Komisji Europejskiej. Rozmawiali o wojnie na Ukrainie

Dziś rano papież Franciszek przyjął na audiencji w Pałacu Apostolskim w Watykanie Przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen. Tematem rozmów było m.in. omówienie wspólnego zaangażowania w działania na rzecz zakończenia wojny na Ukrainie.

Papież Franciszek nie pojedzie w lipcu do Afryki! Przez problemy z kolanem odwołuje podróż

Z powodu problemów zdrowotnych z kolanem papież Franciszek odwołuje swoją lipcową podróż apostolską do Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego. Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni.

Franciszek do księży: trzeba zmienić modę liturgiczną, koniec z koronkami

“Trzeba trochę zaktualizować modę liturgiczną” – powiedział w czwartek Franciszek w czasie spotkania z duchowieństwem z Sycylii. “Moi drodzy, dalej koronki? Gdzie my jesteśmy? 60 lat po Soborze!” – dodał.

Franciszek do Polaków: za wstawiennictwem św. Jadwigi, módlcie się o pokój w Europie

Do naśladowania św. Królowej Jadwigi i modlitwy o pokój w Europie zachęcił papież Polaków podczas środowej audiencji ogólnej w Watykanie. “Powierzając się ufnie jej wstawiennictwu, módlcie się tak jak ona, u stóp krzyża, o pokój w Europie” – powiedział.

Papież: Osoby starsze są posłańcami mądrości przeżytego życia

“Osoby starsze są posłańcami przyszłości. Osoby starsze są posłańcami czułości. Osoby starsze są posłańcami mądrości przeżytego życia. Podążajmy naprzód i spoglądajmy na starszych” – mówił papież Franciszek w katechezie podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie.

Franciszek po ataku na kościół w Nigerii: modlę się o nawrócenie tych, którzy są zaślepieni nienawiścią

Franciszek zapewnia o swojej duchowej bliskości ze wszystkimi, których dotknął ten akt niewypowiedzianej przemocy i poleca dusze zmarłych Bożemu miłosierdziu – podkreśla w telegramie sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin.