Wiadomości: Watykan

Papież przyjmie amerykańskich biskupów

Na początku przyszłego tygodnia Ojciec Święty przyjmie prezydium Konferencji Biskupów Katolickich USA – podaje portal il sismografo. W skład delegacji wejdą przewodniczący episkopatu, kard. Daniel DiNardo, wiceprzewodniczący –abp José Horacio Gómez oraz sekretarz generalny – ks. prał. J. Brian Bransfield.

Nowość Ewangelii jest inna od nowości świata

Jest różnica między “nowościami” świata i “nowością” przyniesioną przez Chrystusa, ponieważ to nowość Ewangelii przemienia nas całkowicie – mówił papież Franciszek podczas porannej Mszy św. w Domu św. Marty. 

Franciszek: Otwierając się na potrzeby braci możemy dokonywać cudów

Otwierając się na potrzeby naszych braci i sióstr cierpiących i potrzebujących pomocy my także możemy dokonywać cudów – mówił papież Franciszek 9 września w rozważaniach przed niedzielną modlitwą Anioł Pański w Watykanie.

Franciszek: “Odpoczynek? To nie ucieczka od rzeczywistości, ale jej kontemplacja”

Kiedy życie staje się piękne? Kiedy zaczynamy dobrze o nim myśleć, bez względu na naszą historię – mówił Franciszek podczas audiencji generalnej 5 września. Katechezę poświęcił trzeciemu przykazaniu Bożemu i kwestii prawdziwego odpoczynku.
W swojej katechezie Ojciec Święty mówił o trzecim przykazaniu Bożym, dotyczącym dnia odpoczynku.

We wrześniu modlimy się za młodych w Afryce

Papieska intencja modlitewna we wrześniu to edukacja i praca dla młodych w Afryce. W towarzyszącym intencji specjalnym przesłaniu wideo Franciszek zwraca uwagę, że dostęp do edukacji i inwestycja w nauczanie są niezbędne do zapewnienia młodzieży przyszłości.

Franciszek u św. Marty: Serce człowieka to pole bitwy

Serce człowieka jest jak pole bitwy, gdzie walczą dwa różne duchy: jeden, Boży, prowadzi nas do dobrych uczynków, do miłości, do braterstwa, drugi duch, duch świata, popycha nas ku próżności, dumie, wystarczalności, plotkowaniu – to rozważania Franciszka podczas wtorkowej Mszy św. w Domu św. Marty.

Milczenie i modlitwa receptą na podziały i skandale

Chęć skandalu i dzielenia można pokonać tylko milczeniem i modlitwą – mówił Franciszek podczas porannej Mszy św. w Domu św. Marty. Papież wznowił z początkiem września odprawianie codziennych Mszy św. z udziałem wiernych..

Były rzecznik Watykanu wraca do „La Civiltà Cattolica”

Z radością informuję, że ks. Federico Lombardi powraca do „La Civiltà Cattolica” – napisał na Twitterze redaktor naczelny wydawanego przez jezuitów chrześcijańskiego czasopisma społeczno-kulturalnego – ks. Antonio Spadaro.

Franciszek ma już swoją Vespę

Miał już sportowe lamborghini, teraz ma spersonalizowany skuter Vespa. Papież Franciszek spotkał się w niedzielę w uczestnikami zlotu miłośników tej kultowej marki skuterów, którzy podarowali mu wyjątkowy egzemplarz.

Franciszek przestrzega przed obłudą legalizmu i rytualizmu

Przed obłudą legalizmu i rytualizmu przestrzegł Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie. Papież zachęcił do codziennego praktykowania miłosierdzia wobec najbardziej potrzebujących, wystrzegania się mentalności światowej naznaczonej próżnością, chciwością i pychą oraz zrobienia rachunku sumienia, aby zobaczyć, jak przyjmujemy słowo Boże, czy podczas niedzielnej Mszy św. słuchamy je roztargnieni lub w sposób powierzchowny.