Franciszek do Polaków: niech Adwent przekształci nadzieje w pewność

"Nasze życie staje się piękne i szczęśliwe, gdy czekamy na kogoś drogiego i ważnego dla nas. Niech ten Adwent pomoże Wam przekształcić nadzieję w pewność, że Ten, na którego czekamy, kocha nas i nigdy nas nie opuszcza" - powiedział dziś podczas audiencji ogólnej do Polaków, papież Franciszek.

Ojciec Święty podczas środowej audiencji ogólnej pozdrowił przybyłych tam Polaków. Zachęcił ich do owocnego przeżycia Adwentu. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Okres Adwentu, który poprzez różne symbole przygotowuje nas do celebrowania tajemnicy Wcielenia Syna Bożego i przypomina nam, że życie ludzkie jest ciągłym oczekiwaniem – powiedział papież Franciszek.

Zaznaczył przy tym również, że Adwent to czas radosnego oczekiwania i pewności, że Ten, który nadchodzi zawsze jest przy nas. Nasze życie staje się piękne i szczęśliwe, gdy czekamy na kogoś drogiego i ważnego dla nas. Niech ten Adwent pomoże Wam przekształcić nadzieję w pewność, że Ten, na którego czekamy, kocha nas i nigdy nas nie opuszcza – podkreślił Ojciec Święty.

W dzisiejszej audiencji udział wzięli między innymi pielgrzymi z parafii pw. Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny w Bielawie (diec. świdnicka); Najśw. Serca Pana Jezusa w Przeczowie; Miłosierdzia Bożego, Podwyższenia Krzyża Świętego, św. Mikołaja oraz parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Brzegu (archidiecezja wrocławska); przedstawiciele stowarzyszenia „Polska w sercu” , pielgrzymi z Tarnowskiego Biura Pielgrzymkowego BESKIDVISION, a także pielgrzymi indywidualni z kraju i zagranicy.

pa/KAI/Stacja7