Na Dzień Dziecka ogarnij dziecko modlitwą

Zamiast pieniędzy, lodów czy kolejnej zabawki daj dziecku na Dzień Dziecka pisemną deklarację wielodniowej modlitwy za niego - to pomysł różańcowych zapaleńców z Lublina, po raz pierwszy realizowany na skalę ogólnopolską.

Akcja nazywa się „Duchowy prezent na Dzień Dziecka” i ma bardzo prosty przebieg. Rodzice, dziadkowie czy inni dorośli, którzy chcieliby taki prezent sprawić swojemu dziecku wypełniają deklarację na stronie internetowej, gdzie podają imię i nazwisko dziecka, swoje dane oraz długość czasu deklarowanej modlitwy i walki duchowej. Chodzi o deklarację jakiegoś umartwienia, postu lub postanowienia ofiarowanego w intencji danego dziecka lub młodego człowieka. Gdy tylko formularz wpłynie do elektronicznej skrzynki organizatorów, drukują specjalny imienny obrazek z wizerunkiem Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz treścią deklaracji. Obrazek wysyłają pocztą na adres zamawiającego, aby mógł on podarować go w Dniu Dziecka wybranemu dziecku.

Pomysł na taką formę prezentu zrodził się z dużej liczby próśb o modlitwę za konkretne dzieci i młodych, które wpływały do Bractwa Różańcowego Akademii Młodzieżowej przy parafii św. Mikołaja w Lublinie.

– Zgłaszało się do nas bardzo wiele osób – rodziców, dziadków, cioć, z prośbą o wsparcie modlitewne za ich dzieci z problemami wychowawczymi, najczęściej zniewolone różnymi nałogami, dotkniętych kryzysami w rodzinie. Dlatego postanowiliśmy jakoś tę modlitwę zorganizować, by móc zaoferować ją jak największej liczbie osób – opowiada Marcin Czakon z Bractwa Różańcowego. Najpierw z okazji Mikołajek przeprowadzili akcję lokalnie, ale teraz chcą zarazić pomysłem rodziny z całego kraju.

Za patronkę akcji wybrali Matkę Bożą Nieustającej Pomocy z powodu Jej specjalizacji w modlitwach za młodych i walce ze złym duchem. – Młode pokolenie jest w dzisiejszych czasach atakowane, kuszone, a nawet zniewalane przez złego ducha. Jedyną ucieczką dla nich jest bezwarunkowe zawierzenie się miłości Boga, który leczy wszystkie rany i daje siłę do przezwyciężenia słabości – piszą pomysłodawcy na stronie Akcji http://bractworozancowe.pl/duchowyprezent/

Za wszystkie dzieci i młodzież zgłoszone do Duchowych Prezentów oraz ich rodziny będzie 24 czerwca odprawiona Msza św. odpustowa ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

ad/Stacja7