Oblaci z Poznania spowiadają metodą “drive thru”

Misjonarze oblaci z parafii Chrystusa Króla w Poznaniu zainicjowali akcję spowiedzi w wersji "drive thru". Księża oczekują na wiernych w samochodzie, natomiast penitenci podjeżdżają autem od strony kierowcy i spowiadają się, zachowując bezpieczną odległość 1,5 m i nie wysiadając z własnego samochodu.

Jak mówi proboszcz parafii, o. Michał Hadrich OMI, inicjatywa jest odpowiedzią na trwającą pandemią. – Powodem była troska o tych, którzy z jednej strony nie wyobrażają sobie świąt bez spowiedzi, a z drugiej boją się zarażania wirusem – tłumaczy.

Dzięki temu sakrament pokuty może być sprawowany z zachowaniem daleko idących zasad higienicznych, z czego już skorzystało kilku penitentów.

Ponieważ w poznańskim klasztorze jest wielu zakonników, zapewniana jest także rotacja spowiedników. – Współbracia bardzo chętnie podejmują posługę na parkingu przed kościołem parafialnym – mówi o. Hadrich.

Pierwszy w mobilnym konfesjonale zasiadł o. Jan Wlazły OMI. – Jako duszpasterz powołań przeżywam pięknie tę inicjatywę ze współbraćmi, widząc staranie duszpasterzy, żeby dotrzeć do każdego człowieka, wszystkim stworzyć szansę do spotkania z Panem Bogiem – wyjaśnia na stronie www.oblaci.pl.

Spowiedź w ramach akcji od godziny 17:30 do 18:30, jak i w sposób tradycyjny sprawowana będzie w poznańskiej parafii aż do Wielkiej Soboty włącznie. Szczegółowe informacje o inicjatywach oblatów można znaleźć na stronie www.oblaci.pl.

KAI/ad