Papież do mieszkańców Mauritiusa

Niech Pan pozwoli mi głosić wam Ewangelię mocą Ducha Świętego, aby wszyscy ją zrozumieli i przyjęli - mówi papież Franciszek w wideoprzesłaniu do mieszkańców Mauritiusa.

Oto pełny tekst wiadomości w tłumaczeniu na j. polski:

Drodzy bracia i siostry Mauritiusa!

Podróż apostolska, która zabierze mnie na Waszą piękną wyspę, jest już blisko. Już teraz pozdrawiam Was z wielką miłością z Rzymu i mówię wielkie „dziękuję”, ponieważ wiem, że od pewnego czasu przygotowywaliście się na to spotkanie.

Z radością będę głosić Ewangelię pośród waszego ludu, który wyróżnia się tym, że został utworzony przez spotkanie różnych grup etnicznych, a zatem cieszy się bogactwem różnych tradycji kulturowych, a nawet religijnych. Kościół katolicki od samego początku jest wysyłany do wszystkich ludzi i mówi wszystkimi językami świata. A językiem Ewangelii jest, jak wiecie, miłość. Niech Pan, za wstawiennictwem Dziewicy Maryi, pozwoli mi głosić wam Ewangelię mocą Ducha Świętego, aby wszyscy ją zrozumieli i przyjęli.

Proszę was, proszę, abyście teraz wzmogli modlitwy, gdy już was trzymam w sercu i modlę się za was. Dzięki i do zobaczenia wkrótce!


ad, Vatican.va/Stacja7