Papież modli się za ofiary zamachu w Bagdadzie

Kard. Pietro Parolin skierował w imieniu papieża telegram do prezydenta Iraku, Barhama Saliha. Franciszek potępia w nim zamach, do którego doszło w czwartek w Bagdadzie oraz zapewnia o modlitwie w intencji ofiar oraz ich rodzin.

Na targowisku miejskim w Bagdadzie dwóch zamachowców-samobójców zdetonowało ładunki umieszczone w kamizelkach. Wskutek wybuchu zginęło ok. 30 osób, a co najmniej 75 jest rannych.

Papież Franciszek “z głębokim smutkiem przyjął wiadomość o zamachach bombowych”. “Wyrażając ubolewanie z powodu tego bezsensownego aktu okrucieństwa, modli się za zmarłe ofiary i ich rodziny, za rannych oraz za pracujący na miejscu personel służb ratowniczych. Ufając, że wszyscy będą kontynuować działania na rzecz przezwyciężenia przemocy w braterstwie, solidarności i pokoju, Papież Franciszek przyzywa dla tego narodu i jego mieszkańców błogosławieństwa Najwyższego” – brzmi treść telegramu przesłanego przez kard. Pietro Parolina do prezydenta Iraku.

 

Pielgrzymka papieża do Iraku

W środę Stolica Apostolska potwierdził planowaną wizytę apostolską papieża Franciszka w Iraku, która ma się odbyć w dn. 5-8 marca br. Na razie nie jest znany jej dokładny przebieg, ale wśród miejsc, które odwiedzi Ojciec Święty, wymieniany jest właśnie Bagdad, a także Irbil, Karakosz, Mosul i Ur.

ZOBACZ: Watykan potwierdza, że papież chce odwiedzić w marcu Irak

 

kh/KAI/Stacja7