Pogrzeb ks. Piotra Pawlukiewicza – aktualne informacje

Dziś o godz. 20.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. ks. Piotra Pawlukiewicza, w kościele Nawiedzenia NMP w Warszawie. Jutrzejsza Msza św. pogrzebowa o godz 11:00 ze względu na stan epidemii będzie ograniczona do 5 osób. Obie będą transmitowane

W związku z nową decyzją władz administracyjnych, Msza św. w intencji ks. Piotra Pawlukiewicza zostanie odprawiona dziś – 24 marca o godz. 20.00 w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie. Będzie jej przewodniczył bp Rafał Markowski oraz księża z tego samego rocznika seminaryjnego, co ks. Pawlukiewicz. Transmisja będzie dostępna na stronie internetowej Archidiecezji Warszawskiej. Liczba osób uczestniczących w liturgii nie może przekroczyć 50.

Ze względu na wprowadzone obostrzenia administracyjne jutrzejsza Msza św. pogrzebowa o godz. 11.00 w kościele Nawiedzenia NMP odbędzie się tylko z udziałem najbliższych. Będzie jej przewodniczył kard. Kazimierz Nycz wraz z abp. Józefem Górzyńskim, metropolitą warmińskim, kolegą seminaryjnym ks Pawlukiewicza z tego samego rocznika święceń kapłańskich.

– Udało nam się zapewnić transmisję, która nie wymaga dodatkowej obsługi technicznej znajdującej się w świątyni. Przeprowadzimy zatem transmisję ze Mszy św. pogrzebowej jutro o godz. 11.00. Sygnał dodatkowo udostępnimy stacjom telewizyjnym – informuje ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik Arcybiskupa i Archidiecezji Warszawskiej.

Śp. ks. Piotr Pawlukiewicz zostanie pochowany na Cmentarzu Powązkowskim, w grobowcu kapłanów Archidiecezji Warszawskiej.

Metropolita warszawski zaprosił wszystkich chcących pożegnać ks. Pawlukiewicza na Mszę św. do kościoła akademickiego św. Anny w pierwszą niedzielę po ustaniu epidemii, na godz. 15.00.

archwwa/ad