Prezydenci Polski, Iranu i Ukrainy u Franciszka – papieskie plany na listopad

Prezydent Polski Andrzej Duda 9 listopada, prezydent Iranu Hasan Rouhani 14 listopada, prezydent Ukrainy Petro Poroszenko 20 listopada złożą wizyty papieżowi w Watykanie. To niektóre z planowanych zajęć Franciszka w najbliższym miesiącu.

W uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada Ojciec Święty odprawi Mszę św. na rzymskim cmentarzu Verano, w Dzień Zaduszny będzie się modlił za zmarłych papieży w Grotach Watykańskich, zaś następnego dnia odprawi w bazylice Mszę w intencji zmarłych w minionym roku kardynałów.

W sobotę 7 listopada na placu św. Piotra Franciszek spotka się z włoskimi ubezpieczycielami, a dwa dni później w bazylice św. Jana na Lateranie udzieli sakry biskupiej swemu nowemu biskupowi pomocniczemu Angelo De Donatisowi, dotychczasowemu proboszczowi parafii św. Marka na Kapitolu.

10 listopada papież odwiedzi Prato i Florencję z okazji V Krajowego Kongresu Kościelnego, zaś nazajutrz w Auli Pała VI w Watykanie zamknie obchody setnej rocznicy śmierci św. Alojzego Guanelli.

W niedzielę 15 listopada Ojciec Święty odwiedzi parafię luterańską w Rzymie, 19 listopada spotka się z uczestnikami międzynarodowej konferencji, zorganizowanej przez Papieską Radę ds. Służby Zdrowia, a 21 listopada przyjmie uczestników kongresu Kongregacji de. Edukacji Katolickiej.

Z kolei w dniach 25-30 listopada Franciszek odbędzie swą pierwszą podróż do Afryki. Odwiedzi kolejno: Kenię (25-27), Ugandę (27-29) i Republikę Środkowoafrykańską (29-30).

KAI