Rok Miłosierdzia w Kolumbii. Ponad 400 księży spowiadało w więzieniach i centrach handlowych

To "święto przebaczenia" a spowiednicy byli znakiem Bożego Miłosierdzia - uważa rzecznik Episkopatu Kolumbii ♦ Akcja pod nazwą “Confesaton” to inicjatywa tamtejszej Konferencji Episkopatu ♦

Ponad 400 kapłanów z całej Kolumbii wzięło udział w dwudniowej akcji spowiadania wiernych w zakładach karnych oraz centrach handlowych w stolicy tego południowoamerykańskiego kraju. Akcja zorganizowana na terenie Bogoty odbyła się pod nazwą “Confesaton” z inicjatywy Konferencji Episkopatu Kolumbii.

Jak ujawniły jej władze, w spowiedziach odbywających się 19 i 20 października w czterech stołecznych zakładach karnych, męskich i żeńskich, uczestniczyło około 360 kapłanów. Przedstawiciele kolumbijskiego Episkopatu ujawnili, że nietypowa akcja miała związek z obchodzonym właśnie Rokiem Miłosierdzia.

Ks. Elver Rojas, przewodniczący departamentowi ds. kontaktu z mediami w kolumbijskim Episkopacie, określił dwudniowe wydarzenie mianem “święta przebaczenia”, a uczestniczących w nim spowiedników nazwał “znakiem Bożego miłosierdzia”.

– Mamy nadzieję, że ten przejaw miłosierdzia skierowany do naszych braci pozbawionych wolności przyniesie błogosławieństwo i da siłę ducha przez tych, którzy służą z miłością wśród najbiedniejszych oraz osób najbardziej potrzebujących – podsumowała w komunikacie konferencja Episkopatu Kolumbii.

Wśród placówek objętych akcją “Confesaton” znalazły się również centra handlowe Bogoty. W samym tylko Centro Comercial Gran Estacion na korytarzach placówki handlowej spowiadało 120 księży, w tym niektórzy duchowni, którzy wcześniej pojawili się w zakładach karnych. Kapłani przybyli z całego kraju.

– Tego typu akcja stanowi doskonałą okazję do zbliżenia się do Boga i przyjęcia sakramentu pojednania, szczególnie dla tych, którzy nie mają czasu, aby udać się do kościoła – powiedział Miguel Marquina Acevedo, mieszkaniec Bogoty, który przystąpił do spowiedzi w kolumbijskim centrum handlowym.

KAI