ŚDM 2016: “Fala Miłosierdzia”- utwór promujący akcję “Bilet dla Brata”

"Fala Miłosierdzia" - to utwór promujący akcję "Bilet dla Brata". Piosenka, która miała swoją premierę 1 lutego, to dzieło formacji UNDER 30 - zespołu młodych muzyków skupionych wokół ŚDM 2016.

Premierowa piosenka UNDER 30 pt. “Fala Miłosierdzia” to utwór promujący akcję Bilet dla Brata, wspierającą przyjazd młodzieży ze Wschodu na Światowe Dni Młodzieży. Utwór powstał jako jedna z propozycji w konkursie na oficjalny hymn ŚDM. Teledysk – zaledwie w jedno popołudnie, przygotowali wolontariusze BdB.

Formacja UNDER 30, w skrócie <30, to ogólnopolska inicjatywa młodych muzyków zebranych wśród Światowych Dni Młodzieży. Zespół zawiązała Magdalena Frączek, tuż po tym, jak Papież Franciszek ogłosił, że najbliższe spotkanie młodych odbędzie się w 2016 roku w Krakowie. W skład UNDER30 wchodzą: Magdalena Frączek (wokal, piano), Agnieszka Musiał (wokal), Jessica (wokal) i Paweł (wokal, gitara) Karlińscy, Adam Kabaciński (gitara basowa) i Grzegorz Brylak (perkusja). Muzycy nie wykluczają możliwości rozszerzenia składu zespołu.

– Chcemy przelewać na papier i na dźwięki tajemnicę Miłosierdzia Bożego i podawać ją ludziom tak, jak my jej doświadczamy – mówi Magdalena Frączek, inicjatorka formacji UNDER 30.

Muzycy chcą nagrać więcej utworów, mają nadzieję, że pojawią się one na ŚDM w Krakowie. – To się tworzy spontanicznie, Pan Bóg tak to układa, że otwierają się kolejne drzwi, pierwsze z nich to Bilet dla Brata – powiedziała artystka. Jak dodała, “dzięki temu, że jest taka okazja jak ŚDM, można zrobić coś innego, wyjść poza swoje muzyczne konwencje”. – Chodzi o to, żeby przekłuć te Światowe Dni Młodzieży w coś trwalszego, coś co zostanie i będzie funkcjonować już po spotkaniu z papieżem, np. nowe zespoły, które przez śpiew i muzykę opowiadałyby o swoim doświadczeniu Boga – powiedziała Magdalena Frączek.

Zespół, zgodnie z hasłem Światowych Dni Młodzieży – “Błogosławieni Miłosierni”, chce wskazywać na Jezusa Miłosiernego. – Kto wystawia się na Jego promienie, ten jest zawsze młody, zawsze ma poniżej trzydziestki! Na słynnym obrazie „Jezu, ufam Tobie!” widzimy, że z serca Jezusa wychodzi woda i krew, to znaczy, że On tylko szuka miejsc, gdzie może rozlać Swoją Miłość. Miłosierdzie Boga gasi wszystkie pragnienia, zalewa wszystkie depresje. I choć ktoś może mieć wątpliwość, czy woda może być statecznym gruntem, na tym chyba właśnie polega wiara – że razem z Nim możemy chodzić po morzu, tak samo, jak razem z Nim możemy wybaczyć sobie i innym najgorsze rzeczy” – wyjaśnia wokalistka.
ekai.pl