Wiadomości

Matka Oczekiwanego Macierzyństwa ma swoje sanktuarium

Kościół parafialny w Sance koło Krzeszowic został ogłoszony diecezjalnym sanktuarium Matki Boskiej Pani Saneckiej – Matki Oczekiwanego Macierzyństwa. Uroczystość odbyła się w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Franciszek: Otwierając się na potrzeby braci możemy dokonywać cudów

Otwierając się na potrzeby naszych braci i sióstr cierpiących i potrzebujących pomocy my także możemy dokonywać cudów – mówił papież Franciszek 9 września w rozważaniach przed niedzielną modlitwą Anioł Pański w Watykanie.

Oto nowa błogosławiona – s. Alfonsa Maria Eppinger

Zasłynęła mistycznymi wizjami, widzeniem przyszłych wydarzeń, czytaniem w ludzkich sercach i założeniem nowego zgromadzenia. Dziś w Strasburgu błogosławioną będzie ogłoszona pochodząca z tych stron siostra Alfonsa Maria Eppinger.

Mural w Łodzi: prezent na urodziny Maryi

Obok pustostan i zadbana kamienica; w środku – Ona, przedstawiająca w zamyśle artystki Oblicze Piękna. Paulina Nawrot, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi postanowiła dać Matce Bożej na urodziny wielki mural z Jej podobizną.

Dużo chętnych z całej Polski na rekolekcje poświęcone liturgii

Ponad 200 osób weźmie udział w rozpoczynających się dzisiaj w Krakowie rekolekcjach rozwijających umiejętność modlitwy liturgią “Mistagogia Eucharystii i Liturgii godzin”. Wśród uczestników dominują świeccy w różnym wieku, wielu chętnych nie zostało przyjętych z uwagi na ograniczenie miejsca.

W niedzielę obchody rocznicy objawień w Gietrzwałdzie

To już 141 lat odkąd Matka Boża ukazała się w Gietrzwałdzie Justynie Szafryńskiej, przedstawiając się jako Niepokalane Poczęcie. Wszyscy czciciele Maryi z Gietrzwałdu zaproszeni są na uroczystości rocznicy, które odbędą się w tym sanktuarium 8 i 9 września.

Rowerami od trzech świętych do Świątyni Opatrzności

Trzy święta, trzech świętych i rowery – tak można w skrócie podsumować tegoroczną warszawską pielgrzymkę rowerową, która 15 września z trzech różnych miejsc dojedzie do Świątyni Opatrzności Bożej. Niektórzy przejadą nawet 120 km.

Kard. Nycz: Kościół mówi „nie” dla małżeństw tej samej płci

– Małżeństwo ustanowione przez Boga, podniesione do sakramentu przez Jezusa jest i będzie zawsze w Kościele związkiem mężczyzny i kobiety – mówił kard. Kazimierz Nycz podczas XIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

Papież udzielił wywiadu gazecie ekonomicznej

Włoski dziennik ekonomiczno-finansowy Sole 24 Ore publikuje dziś długi wywiad, który naczelny gazety przeprowadził z papieżem Franciszkiem. – Współczesny system finansowy błędnie założył, że fundamentem pieniędzy są one same, a przecież jest nim ludzka praca – mówi w rozmowie Ojciec Święty.

Porwany nigeryjski ksiądz już na wolności

Porwany w Nigerii ks. Christopher Ogaga, proboszcz parafii w Oviri-Okpe w stanie Delta, został uwolniony 5 września. Według kanclerza kurii biskupiej w diecezji Warri, ks. Clementa Abobo, duchowny odzyskał wolność, mimo iż nie zapłacono za niego okupu w wysokości 15 mln naira (około 150 tys. zł), jakiego domagali się porywacze.