Wiadomości

Kard. Dziwisz: ŚDM to dar, który ma nas przemieniać

Na Campus Misericordiae w weekend obchodzono 2. rocznicę spotkania papieża Franciszka z młodzieżą z całego świata. – Światowe Dni Młodzieży zostały nam dane i zadane jako dar, który ma nas wciąż przemieniać – mówił do zebranych w podkrakowskich Brzegach kard. Stanisław Dziwisz.

Franciszek na Anioł Pański: Nigdy nie wyrzucajcie jedzenia!

W obliczu wołania wszelkiego rodzaju „głodu” nie możemy pozostać obojętnymi i spokojnymi widzami – powiedział papież Franciszek w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”. Ojciec Święty podkreślił, że jesteśmy wezwani, aby nie marnować zbywającej żywności.

Rzym: papież odwiedził znajomą staruszkę

W sobotni wieczór papież Franciszek złożył niespodziewaną wizytę znajomej staruszce, mieszkającej przy via Alessandria w Rzymie. Jak podaje agencja SIR wizyta Ojca Świętego u osoby, która nie może już wychodzić z domu trwała około godziny.

W Warszawie rozpoczął się Kongres Młodzieży Polonijnej

Ponad 250 młodych Polaków na stałe mieszkających m.in. w Brazylii, Paragwaju czy Stanach Zjednoczonych przyjechało do Warszawy na II Kongres Młodzieży Polonijnej. Spotkanie nawiązuje do ŚDM i potrwa do 5 sierpnia.

Nikaragua: nie będzie Dni w Diecezjach przed ŚDM w Panamie

Kościół w Nikaragui wycofał się z organizacji Dni w Diecezjach przed styczniowymi Światowymi Dniami Młodzieży Panama 2019. Informację, którą od piątku podawały lokalne media, potwierdza Komitet Organizacyjny spotkania młodych.

25 lat temu podpisano Konkordat między Stolicą Apostolską a Rzeczpospolitą Polską

Dokładnie 25 lat temu – 28 lipca 1993 r. – podpisano Konkordat między Stolicą Apostolską a Rzeczpospolitą Polską. Dokument sygnował Krzysztof Skubiszewski, minister spraw zagranicznych polskiego rządu i abp Józef Kowalczyk, ówczesny nuncjusz apostolski w Polsce. Polski konkordat był pierwszą umową państwa postkomunistycznego ze Stolicą Apostolską.

Tour de France w Lourdes, kolarze w Grocie Objawień

Rzadkich pielgrzymów gościło 27 lipca sanktuarium maryjne w Lourdes: uczestników i kibiców Tour de France. Dzisiejszy 200-kilometrowy etap rozpoczął się bowiem w tym maryjnym mieście. Dzięki temu – jak podaje francuska telewizja France 3 – wielu kolarzy mogło się pomodlić w Grocie Objawień.

Biskup Zawitkowski w stanie krytycznym – apel o modlitwę

Biskup pomocniczy diecezji łowickiej Józef Zawitkowski w stanie krytycznym przebywa w klinice w warszawskim Międzylesiu – podaje Radio Maryja, apelując o modlitwę za duchownego.

Dziewczynka w tarnowskim Oknie Życia

Ok. godz. 22 wieczorem w klasztorze sióstr józefitek w Tarnowie rozległ się alarm – ktoś zostawił w prowadzonym przez nie Oknie Życia noworodka, dziewczynkę, tuż po porodzie. To czwarte dziecko pozostawione w tym Oknie Życia.

Możliwa beatyfikacja rodziców św. Jana Pawła II?

O możliwości wszczęcia procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego rodziców Karola Wojtyły mówił kard. Stanisław Dziwisz podczas Mszy św. odpustowej w parafii św. Anny w Wohyniu w diecezji siedleckiej.