Wiadomości

We wrześniu modlimy się za młodych w Afryce

Papieska intencja modlitewna we wrześniu to edukacja i praca dla młodych w Afryce. W towarzyszącym intencji specjalnym przesłaniu wideo Franciszek zwraca uwagę, że dostęp do edukacji i inwestycja w nauczanie są niezbędne do zapewnienia młodzieży przyszłości.

Spowiedź – tak Litwa przygotuje się na wizytę papieża

Duchowym przygotowaniem do wizyty papieża na Litwie będzie spowiedź – tak jednogłośnie postanowili biskupi tego kraju podczas obrad konferencji episkopatu w Liškiavie (Liszkowie). Franciszek odwiedzi Wilno i Kowno 22-23 września.

Franciszek u św. Marty: Serce człowieka to pole bitwy

Serce człowieka jest jak pole bitwy, gdzie walczą dwa różne duchy: jeden, Boży, prowadzi nas do dobrych uczynków, do miłości, do braterstwa, drugi duch, duch świata, popycha nas ku próżności, dumie, wystarczalności, plotkowaniu – to rozważania Franciszka podczas wtorkowej Mszy św. w Domu św. Marty.

J. Krupska: “Emerytury dla matek w rodzinach wielodzietnych to krok do przodu”

To wielki krok do przodu w zrozumieniu wysiłku matek, które wychowały dużo dzieci, a na starość pozostają bez emerytury – tak prezes Związku Dużych Rodzin “Trzy Plus” Joanna Krupska komentuje rządowy pomysł ustawy. Rząd chce by weszła ona w życie już 1 stycznia 2019 r.

Europejscy biskupi spotkają się w Polsce

Przewodniczący Konferencji Episkopatów z europejskich państw spotkają się w Poznaniu w dniach 13-16 września na zgromadzeniu plenarnym. Będą rozmawiać o solidarności i wolontariacie.

Zburzą wielki kościół by zastąpić go mniejszym

Znajdujący się w Dublinie kościół Zwiastowania, mogący pomieścić nawet 3500 wiernych wkrótce będzie zburzony i zastąpiony 10-krotnie mniejszą świątynią. Decyzja zapadła z powodu dramatycznego spadku liczby wiernych w tej parafii.

Nauka Krzyża – to jest dopiero lekcja!

Nie chodzi ostatecznie o to, ile masz wiedzy, ale kiedy patrzysz na ten krzyż, na Jezusa ukrzyżowanego, to do czego to cię uruchamia? Nauka krzyża – to jest dopiero lekcja! – mówił do rozpoczynających rok szkolny uczniów abp Grzegorz Ryś.

Milczenie i modlitwa receptą na podziały i skandale

Chęć skandalu i dzielenia można pokonać tylko milczeniem i modlitwą – mówił Franciszek podczas porannej Mszy św. w Domu św. Marty. Papież wznowił z początkiem września odprawianie codziennych Mszy św. z udziałem wiernych..

Kard. Nycz: Szkoła powinna wspomagać rodziny

Szkoła jest po to, żeby wspomagać rodziny w wychowaniu i nauczaniu ich pociech – mówił kard. Kazimierz Nycz podczas Mszy św. dla uczniów rozpoczynających nowy rok szkolny w nowej szkole w Warszawie-Ursusie.

Były rzecznik Watykanu wraca do „La Civiltà Cattolica”

Z radością informuję, że ks. Federico Lombardi powraca do „La Civiltà Cattolica” – napisał na Twitterze redaktor naczelny wydawanego przez jezuitów chrześcijańskiego czasopisma społeczno-kulturalnego – ks. Antonio Spadaro.