Wiadomości

“Myśleliśmy, że zawsze będziemy zdrowi w chorym świecie”. Franciszek udzielił błogosławieństwa “Urbi et Orbi”

Myśleliśmy, że zawsze będziemy zdrowi w chorym świecie. To nie jest czas Twojego sądu, ale naszego wyboru tego, co się liczy – te przejmujące słowa wypowiedział papież Franciszek podczas niezwykłego nabożeństwa na pustym placu św. Piotra. Na zakończenie tego wyjątkowego nabożeństwa udzielił błogosławieństwa “Urbi et Orbi” (miastu i światu)

Wielki Tydzień z Franciszkiem. Znamy godziny celebracji

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej opublikowało dziś szczegółowy program celebracji pod przewodnictwem papieża w Wielkim Tygodniu. Po raz pierwszy w historii nie odbędą się tradycyjnie odprawiane w tym czasie wielkopiątkowa Droga Krzyżowa w Koloseum oraz Msza Krzyżma  w Wielki Czwartek.

Caritas Polska włącza się w pomoc szpitalom i lekarzom

Największa organizacja pomocowa w Polsce wychodzi naprzeciw potrzebom szpitali walczących z epidemią i ogłasza akcję #WdzieczniMedykom. Budżet projektu wstępnie oszacowano na 12 mln zł.

Franciszek kupił 30 respiratorów dla regionów dotkniętych pandemią

Urząd Dobroczynności Apostolskiej poinformował, że otrzymał od Ojca Świętego 30 respiratorów, które mają zostać przekazane szpitalom w rejonach najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa.

“Papież jak Mojżesz”. Dziś wieczorem błogosławieństwo Urbi et Orbi

Pusty plac św. Piotra i Franciszek z Najświętszym Sakramentem, błogosławiący świat pogrążony w pandemii. Dziś wieczorem o 18. niezwykłe nabożeństwo, na które wszyscy jesteśmy zaproszeni.

Prezydent Andrzej Duda modlił się za Ojczyznę na Jasnej Górze

Wobec wciąż szalejącej pandemii koronawirusa z błaganiem za Ojczyznę i rodaków rozsianych na świecie na Jasną Górę przybył prezydent RP Andrzej Duda.

Wspólne “Ojcze Nasz” wszystkich Chrześcijan w Jerozolimie

Zwierzchnicy trzech wspólnot chrześcijańskich, obecnych w Bazylice Grobu Pańskiego, wyrazili życzenie, aby „wszystkie dzieci Abrahama mogły wspólnie zanosić modły do Najwyższego, Wszechmocnego Dobrego Pana o ustanie epidemii”.

Zmarł jedyny biskup narodowości mongolskiej

Miał 101 lat i był jedynym biskupem na świecie narodowości mongolskiej. W Chinach zmarł biskup Joseph Ma Zhongmu.

Kolejny polski ksiądz zarażony. Diecezja zamojsko-lubaczowska

O zarażeniu kolejnego księdza z diecezji zamojsko-lubaczowskiej powiadomił rzecznik tamtejszej kurii. Zarażony jest wikariuszem i w stanie dość poważnym przebywa w szpitalu.

Papież nie jest zarażony koronawirusem. Kolejny test negatywny

Według włoskich mediów papież Franciszek został ponownie poddany testowi na obecność koronawirusa i ponownie nie wykazał on zakażenia. Informacja nadeszła wraz z wiadomością o zakażeniu jego bliskiego współpracownika.