Wiadomości

Wspólne “Ojcze Nasz” wszystkich Chrześcijan w Jerozolimie

Zwierzchnicy trzech wspólnot chrześcijańskich, obecnych w Bazylice Grobu Pańskiego, wyrazili życzenie, aby „wszystkie dzieci Abrahama mogły wspólnie zanosić modły do Najwyższego, Wszechmocnego Dobrego Pana o ustanie epidemii”.

Zmarł jedyny biskup narodowości mongolskiej

Miał 101 lat i był jedynym biskupem na świecie narodowości mongolskiej. W Chinach zmarł biskup Joseph Ma Zhongmu.

Kolejny polski ksiądz zarażony. Diecezja zamojsko-lubaczowska

O zarażeniu kolejnego księdza z diecezji zamojsko-lubaczowskiej powiadomił rzecznik tamtejszej kurii. Zarażony jest wikariuszem i w stanie dość poważnym przebywa w szpitalu.

Papież nie jest zarażony koronawirusem. Kolejny test negatywny

Według włoskich mediów papież Franciszek został ponownie poddany testowi na obecność koronawirusa i ponownie nie wykazał on zakażenia. Informacja nadeszła wraz z wiadomością o zakażeniu jego bliskiego współpracownika.

Pierwszy biskup, który zmarł na koronawirusa

25 marca w Brescii na północy Włoch zmarł na skutek pandemii koronaawirusa 67-letni biskup Angelo Moreschi, wikariusz apostolski Gambella w zachodniej Etiopii.

Papież: Niech Pan pomoże nam pokonać strach i zaufać Mu

Niech Pan pomoże nam zaufać Mu w tych pełnych lęku czasach, zwłaszcza tym, którzy boją się o swoją przyszłość – modlił się dziś w porannej Mszy św. papież Franciszek.

Koronawirus w Domu Świętej Marty, gdzie mieszka Franciszek

Jak informuje włoski dziennik Il Messaggero, koronawirus dotarł do Domu Świętej Marty, gdzie mieszka papież Franciszek. Zarażony jest jeden pracowników Sekretariatu Stanu, który mieszka w tym samym budynku, co Ojciec Święty.

“Zdejmij stułę i odmaszerować”. Pogrzeb ks. Piotra Pawlukiewicza

Jest niepojętym paradoksem, że ten który gromadził wokół ołtarza tłumy ma nas na swoim pogrzebie zaledwie kilkoro – mówił na początku pogrzebu ks. Piotra Pawlukiewicza kard. Kazimierz Nycz. Uroczystość transmitowana przez Internet i telewizję zgromadziła kilkadziesiąt tysięcy ludzi. 

Watykan wydał uaktualnione wskazania co do liturgii w okresie pandemii koronawirusa

Ponieważ data Wielkanocy nie może być przeniesiona, w krajach dotkniętych chorobą, gdzie istnieją ograniczenia w gromadzeniu się i przemieszczaniu ludzi, biskupi i kapłani powinni obchodzić obrzędy Wielkiego Tygodnia bez udziału ludu i w odpowiednim miejscu, unikając koncelebry i pomijając przekazanie sobie znaku pokoju- czytamy w dekrecie Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Dziś wieczorem zawierzamy Polskę Matce Bożej Fatimskiej

Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zawierzy Polskę Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi dziś po modlitwie różańcowej rozpoczynającej się o godz. 20:30. Tę samą modlitwę przedstawi też w samej Fatimie miejscowy biskup.