Wiadomości

Franciszek: życie jest pięknym skarbem, ale ma sens jedynie wówczas, gdy damy je innym

Każdy z nas posiada skarb, którym może obdarzyć innych. Dzieląc się tym skarbem z innymi, będziemy go pomnażać.

Papież wzywa biskupów i zakony do walki z wykorzystywaniem nieletnich

Papież Franciszek wezwał biskupów i przełożonych zakonnych do współpracy z Papieską Komisją ds. Ochrony Nieletnich oraz zapewnienia dzieciom, młodzieży i osobom niepełnosprawnym bezpieczeństwa w Kościele i jego instytucjach. W Watykanie opublikowano list Franciszka do …

Papieska Msza we wtorek: lekcja modlitwy kontemplacyjnej

Codzienne rozważanie Ewangelii pomaga uzyskać prawdziwą nadzieję. Podkreślił to Papież podczas porannej Mszy w kaplicy Domu św. Marty, ponownie zachęcając wiernych do noszenia przy sobie książeczki Ewangelii i do jej codziennej lektury.

Polak biskupem w Kanadzie

Polski michalita będzie biskupem w Kanadzie. Ojciec Święty mianował biskupem pomocniczym diecezji London w prowincji Ontario 50-letniego ks. Józefa Dąbrowskiego CSMA. Do tej pory był on przełożonym michalickiej wiceprowincji Północnej Ameryki. Nominat pochodzi z …

Polscy franciszkanie zamordowani w Peru wśród męczenników

Papież upoważnił Kongregację Spraw Kanonizacyjnych, przyjmując na audiencji prywatnej jej prefekta kard. Angelo Amato, do ogłoszenia dekretów stwierdzających męczeństwo za wiarę czterech duchownych zamordowanych w Ameryce Łacińskiej.

ŚDM 2016: “Fala Miłosierdzia”- utwór promujący akcję “Bilet dla Brata”

“Fala Miłosierdzia” – to utwór promujący akcję “Bilet dla Brata”. Piosenka, która miała swoją premierę 1 lutego, to dzieło formacji UNDER 30 – zespołu młodych muzyków skupionych wokół ŚDM 2016.

Franciszek do osób konsekrowanych

Charyzmat każdej rodziny zakonnej jest strzeżony zarówno przez posłuszeństwo, jak i mądrość. Te dwa elementy pozwalają na dostosowanie reguł do wymagań danej epoki.

8 lutego – Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji nt. walki z Handlem Ludźmi

Pierwszy Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji nt. Walki z Handlem Ludźmi odbędzie się 8 lutego. Jego inicjatorami są przełożeni generalni z zakonów żeńskich i męskich. Dziś poznamy szczegółowy program tej inicjatywy. Według szacunków Międzynarodowej …

Franciszek: codzienne 10-15 minut poświęćmy na dialog z Bogiem

Na znaczenie codziennego rozważania Ewangelii, pozwalającego nam zyskać prawdziwą nadzieję wskazał papież Franciszek podczas porannej Mszy św. w Domu Świętej Marty.

Ilu jest konsekrowanych na świecie, ilu w Polsce?

Na całym świecie żyje obecnie ok. 950 tysięcy osób konsekrowanych, z czego ok. 35 tys. w Polsce.