“Św. Józef stoi na straży małżeństwa, rodziny i życia”. Papież skierował do Polaków specjalne przesłanie

Przesłanie papieża zostało odczytane podczas mszy z aktem oddania Polski opiece św. Józefa. "Stale uczy, że uznanie prymatu Stwórcy jest zaproszeniem Go do swojego życia, do swojej rodziny, społeczeństwa, narodu" - napisał.

Abp Stanisław Gądecki podczas uroczystej mszy w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu zawierzył Naród i Kościół w Polsce św. Józefowi.

Podczas mszy odczytano przesłanie, które Franciszek skierował do uczestników uroczystości. Papież zapewnił w nim o duchowej łączności i przypomniał, że ogłaszając w Kościele rok św. Józefa zachęcał “cały Lud Boży do modlitwy przez jego wstawiennictwo, do naśladowania jego cnót i jego zaangażowania”.

“Św. Józef uczy postawy słuchania Słowa Boga”

“W czasie, jaki obecnie przeżywa Kościół i świat, pragnę ponownie skierować do Narodu polskiego biblijne wezwanie: udajcie się do Józefa i, co on wam powie, czyńcie” – napisał papież.

Jak podkreślił, św. Józef “jako mąż sprawiedliwy i posłuszny, uczy postawy słuchania Słowa Boga, które objawia Jego zbawcze plany i zaprasza do ufnej współpracy w ich realizacji”.

“Św. Józef, wierny otrzymanemu od Boga powołaniu i misji, nieustannie stoi na straży małżeństwa, rodziny i życia. Stale uczy, że uznanie prymatu Stwórcy jest zaproszeniem Go do swojego życia, do swojej rodziny, społeczeństwa, narodu” – podkreślił Franciszek.

“Dziękuję za tę szlachetną inicjatywę”

Na koniec podziękował wiernym i duchownym za “szlachetną inicjatywę zawierzenia Narodu i Kościoła św. Józefowi”. “

“Wszystkim, którzy dokonają tego aktu, życzę nieustannego wzrastania w świętości i w łasce, i z serca udzielam Apostolskiego Błogosławieństwa” – zakończył.

kh/BP KEP/Stacja7